Máte potíže se sušením oblečení uvnitř? Vyzkoušejte tento trik.

0
(0)

Dalibor , 04. 12. 2020

Jednou z velkých nevýhod zimních měsíců je, že jsme nuceni sušit oblečení uvnitř bytu, protože venkovní teplota neumožňuje věšení venku. Mnoho lidí to nesnáší, protože vzduch v bytě je potom vlhký a těžký, svěží vůně oděvů je jiná než obvykle a navíc doba sušení je mnohem delší. Podle nové skotské studie se nedoporučuje sušit prádlo v bytě, protože zvýšená vlhkost přináší mnoho potíží:

  • vede k výskytu různých parazitů,
  • je skvělá pro růst roztočů,
  • výskyt plísní,
  • zhoršení respiračních onemocnění, alergií a astma.

Průzkumy také ukázaly šokující údaje. Ve sto britských domácnostech je 87 procent vypraných šatů sušeno uvnitř domácnosti, když je venku pochmurné počasí. Je však dobře známo, že pro Británii je typické deštivé a chladné počasí. To znamená, že k tomu dochází po většinu roku. U nás je to sice jen během zimy, ale i tak jde o čtyři až pět měsíců každý rok. Během tohoto období ovšem můžete začlenit mezi své zvyky jednoduchý trik, který vám pomůže vše urychlit.

Sušička je možným řešením

Pokud máte to štěstí, že máte doma sušičku na oblečení, máte vyhráno během celého roku. Pokud ji zatím nemáte, ale máte na ni místo a prostředky, zaručeně byste měli zvážit její nákup. Jedná se sice o investici, ale vaše oblečení bude lépe vysušeno, zbavíte ho přebytečných vláken, vlasů a prachu. A navíc nebudete muset tolik žehlit.

Snadný trik pro rychlé sušení

Nemáte-li sušičku doma a nechcete ji kupovat, nemusíte. Vyzkoušejte osvědčený trik, kterým můžete zkrátit dobu sušení prádla až na polovinu! Jednoduše položte suchý ručník vedle mokrého oblečení, které chcete usušit. Je to jednoduše proto, že suchý ručník absorbuje hodně vlhkosti z ostatních mokrých materiálů, takže celkově bude oblečení sušší rychleji, než je obvyklé. Můžete se tak těšit, že sice budete věšet prádlo doma, ale bude rychle suché a nebude vám tam dlouho překážet.