Poradíme vám, jak obnovit své přirozené kadeře pomocí jediné přísady, kterou koupíte za pár korun v každém supermarketu.

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

Používáte na své vlasy žehličku nebo stylingové prostředky a máte je poškozené? Jestli navíc máte přirozené vlny nebo kadeře, potřebují o to větší péči. Dennodenním žehlením nebo úpravou je poškozujete, i když se to na první pohled nemusí tak jevit. V článku vám poradíme, jak pomocí jediné suroviny svým vlasům pomůžete s regenerací.

Vzhled vlasů ovlivňují nejen módní trendy

Dnešní móda zahrnuje nejen obnovu našeho šatníku, ale také styl našich účesů. V 80. letech chtěla mít snad každá žena vlnité nebo kudrnaté vlasy. Neváhaly kvůli tomu podstoupit chemická ošetření a další procedury, které vlasy poškozovaly.

Po nějaké době se módními staly rovné vlasy a objevily se žehličky, které spousta žen ušetřila práci. Horký vzduch ale pro vlasy není dobrý a její neustálé používání vlasy poškozuje a navíc přirozené kadeře ztrácejí svůj vzhled. Obnovení struktury vlnitých vlasů a navrácení jejich vln vám zajistí následující recept. Budete potřebovat pouze jedinou přísadu a tou je slupka z ananasu.

Ananasová voda dodá vašim kadeřím sílu a lesk

Budete potřebovat jen ananasovou slupku a také vodu. Celý ananas nakrájejte a odstraňte z něj slupku pomocí vhodného nože. Skořápku ananasu dejte do hrnce a úplně ji zalejte vodou a přiveďte k varu. Vařte asi 10 minut, dokud voda nezmění barvu. Slupka od ananasu musí být ponořena ve vodě, takže ji budete muset dopomoci například několika prázdnými sklenicemi, kterými slupku zatížíte. Na hrnec dejte pokličku a vařte. Poté hrnec sundejte ze sporáku, kapalinu přeceďte, tu nalijte do džbánu a nechte vychladnout.

A jak tuto vodu na vlasy aplikovat? To je také jednoduché:

  • Vlasy si umyjte podle vašich zvyklostí
  • Pomocí postřikovače naneste na vlasy vodu z ananasu.
  • Přebytečnou tekutinu nasajte čistým bavlněným ručníkem
  • Nechte vlasy uschnout

Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, postup opakujte dvakrát nebo třikrát týdně. Zbylou ananasovou vodu si můžete uschovat, vydrží vám několik dní.

Tento recept vám pomůže s obnovou vlasových kořínků a podpoří růst nových kudrnatých vlasů. Přípravek ale zesvětluje tón vlasů, pokud je vystavíte slunci. Jestli ale nemáte k dispozici ananas, v drogeriích dnes najdete spoustu přípravků, které vašim kadeřím a vlnám pomohou k přirozenému vzhledu. Nebudete již potřebovat žehličku na vlasy. Jak je ale známo, ženy s rovnými vlasy touží po vlnách a naopak ženy s vlnitými vlasy chtějí mít na hlavě rovné vlasy jako hřebíky.