Manžel mi přiznal, že cítí zápach z mých uší. Cítila jsem se trapně, ale mohly za to dírky na náušnice.

0
(0)

Tomáš , 23. 08. 2021

Možná jste si již někdy všimli, že vám zadní strana náušnic nepříjemně zapáchá. Zejména v případě že jedny náušnice nosíte po delší dobu. Není to samozřejmě žádná tragédie, ale můžete proti tomu bojovat. Tak či tak je dobré vědět, co to způsobuje a jak tuto nepříjemnost odstranit. Za ušima se vám může během chvilky nahromadit hnědá špína, která tento nepříjemný zápach způsobuje. Z čeho se tato špína skládá a jak se jí můžete efektivně zbavit?

Co to přesně způsobuje?

Za ušima se každý den hromadí mrtvé epiteliální buňky, kožní maz, nečistoty z vlasů i každodenní prach. Nebudete-li se starat o to, abychom se špíny pravidelně zbavovali, změní se na zelenohnědou hmotu a dokonce může zabarvit i náušnice. Pokud je pokožka náchylná k mastnotě, nečistoty se budou hromadit ještě snadněji a rychleji. Musíte proto vědět, jak proti tomu bojovat a zbavit se špíny, která jinak po nějaké době bude velmi nepříjemná.

Jak se špíny zbavit?

V první řadě si musíte pochopitelně sundat znečištěné náušnice. Musíte provětrat prostor za uchem. Možná byste měli uvažovat i nad náušnicemi, které umožní pokožce lépe dýchat. Nyní si důkladně umyjte prostor za uchem i samotný ušní lalůček. Na místo kolem otvoru na náušnici použijte vatový tampon, abyste se tam dobře dostali a zároveň si nepodráždili kůži. Čištění můžete provést jednoduše vodou, vodou s mýdlem nebo krémem, který obvykle používáte. Je to pouze na vás.

Poslední krok není vůbec překvapivý. Musíte důkladně vyčistit náušnice. Potřete je pastou vyrobenou z kombinace jedlé sody, octa a vody. Pokud jej nedokážete dokonale vyčistit, vyměňte staré náušnice za nové. Nechcete-li se pravidelně zbavovat svých oblíbených náušnic, provádějte tento proces pravidelně a poměrně často. Jedině tak si zachráníte své šperky a přitom nebudete muset bojovat s nepříjemným zápachem a nahromaděnou špínou za ušima.