Ještě než ořechy dozrají, udělám z několika každý rok dokonalý sirup s medem.

0
(0)

Dalibor , 04. 06. 2021

O pozitivních účincích ořechu se mluví v každé literatuře o zdravém životním stylu, proto není pochyb, že vašemu tělu rozhodně svědčí. Máte na vaší zahradě statný ořech, a právě teď plodí prozatím nezralé ořechy? Využijte právě tuto dobu k dokonalému receptu!

Nečekejte na podzim, než vlašské ořechy dozrají. Své pozitivní účinky v sobě mají už teď, a tak dozrávající jádra ořechů využijete i na jaře. Sesbírejte ze stromu pár zelených ořechů a připravte pro vás i celou rodinu chutný, a hlavně velmi zdravý recept.

Zelené ořechy jsou velmi zdravé

Nezapomínejte na to, že jsou zelené ořechy nejen velmi zdravé, ale také mimořádně chutné. Použít je můžete při výrobě sirupu, kompotu nebo lahodného džemu, ve starých receptářích najdete také postup pro výrobu likéru. Zelené vlašské ořechy obsahují velkou dávku vitamínu C, který nám pomáhá s posílením imunity.

Zelené ořechy mají také skvělý vliv na posílení energie i psychického zdraví, pomáhají s detoxikací těla a posilují žaludek i játra. Čistí krev a dopomohou k očistě těla od těžkých kovů. Zelené ořechy můžete připravit k masu, při takové kombinaci jsou velmi lahodné. Vhodné jsou také do zeleninových salátů nebo například jako obohacení ovocného salátu.

Zkuste tuto vynikající a zdravou pochoutku

Ořechy v medu, nebe v hubě. Tato zdravá a neuvěřitelné dobrá pochoutka vás osloví hned u prvního sousta. Pomáhá navíc také v případě hubnutí, dokáže totiž nastavit rychlejší metabolismus i správnou funkci štítné žlázy. Recept vám pomůže také zlepšit krevní obraz nebo v případě problémů s dýchacími cestami.

Pro přípravu zdravé pochoutky budete potřebovat:

  • 40 mladých zelených ořechů
  • 1 sklenici medu

Zelené vlašské ořechy umyjte, a i se slupkou každý ořech jemně nakrojte nebo propíchněte. Poté vezměte velkou sklenici a vložte ořechy do ní, zalijte medem a postavte na slunné místo. Po asi čtyřiceti dnech budete mít připravený lahodný nápoj, který získáte po scezení. Skvěle takový nápoj funguje zejména ráno, na lačný žaludek. Můžete roztok použít buď po lžičkách nebo zalít vodou jako klasický sirup.

To je jeden z mnoha receptů, které můžete vyzkoušet s nezralými, zelenými ořechy. Neváhejte a doplňte své zdraví o tolik prospěšné živiny. Navíc zelené vlašské ořechy vám budou moc chutnat, stanou se perfektním obohacením kdejakého receptu.