Máte na těle červené tečky, které tam předtím nebyly? Podívejte se, proč vznikají a jak tento problém řešit.

0
(0)

Dalibor , 30. 12. 2020

Našli jste na svém těle červenou tečku podobné té na obrázku? Nepanikařte, zde si o ní něco přečtěte: 

Tyto červené tečky, které vidíte na obrázku nepředstavují nějak velké zdravotní roziko pro vaše tělo, ale není dobré je nechávat být a podceňovat je. Těmto červeným tečkám se odborně říká hemangiomy a ty se jednoduše projevíjí tak, že se vám na těle udělají červené tečičky. Tyto tečky se nejvíce objevují na horní části těla (hruď, ruce), ale není to pravidlem. 
Důvod proč se tyto tečky začaly tvořit pořádně neví ani specialisté, ale to na čem se všichni shodnout je genetika. Ta hodně ovlivňuje výskyt hemangiomů na těle. 
Tyto tečky by vám neměly dělat obzvlášť velké potíže, někdy totuž samy úplně zmizí. Jiní si je nechávají odstranit laserem. 

Pokud uvidíte změnu, vyhledejte pomoc.

V případě, že se začne tečka zvětšovat, měnit barvu nebo tvar, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. Specialisté dokonce tvrdí, že se tvoří ze dvou hlavních důvodů. Hemangiomy se nejčastěji projevují až po 30. roku věku a jak jsme psali výš, objevují se zejména na hrudi, zádech a pažích. První znich je právě věk. S věkem se mění i kůže a mení se i cévy. A s tím souvisí i další možnost výskytu. Pokud nedržíte dobrou životosprávu, je to vůdov proč se právě vám tyto tečky tvoří. 
V případě, že jsou hemangiomy jako zrníčko a jsou vypoklé nad pokožku, problém výskytu může být jiný. Mohou znamenat například problémy s játry, nebo se jedná o opruchy hormonální nebo jde o cévní onemocnění.