Máte ke svému čtyřnohému miláčkovi takovou náklonnost, že se s ním mluvíte? Napovídá to o vás toto

0
(0)

Dalibor , 10. 02. 2020
Majitelé pejsků, zda koček se často povídají se svými zvířaty, jakoby jim mohli odpovědět. Promlouvají se jim jako živé bytosti nebo se takový rozhovor podobá přímluvy dítěti.

Ve skutečnosti nejde o žádnou chybu ani bláznovství. Takový jev se odborně nazývá Antropomorfismus. Jde o vědomé připisování vlastností zvířeti. Stejně mohou být připisovány i přírodním silám a mýtickým bytostem.

Pokud tedy nejde o bláznovství ani lidskou hloupost, čehož důkazem je Antropomorfismus? Podle odborníka je projevem inteligence. Nejenže mluvení se zvířaty, nebo dokonce jinými předměty, jako počítač nebo mobil, považuje za zdravé, ale i toto mluvení podporuje.

Nejde o žádný projev dětského chování. Ani o žádnou přehnanou fantazii. Děti se často povídají se svými hračkami, ať už krmí panenku nebo se snaží něco naučit plyšového medvěda.

V minulosti panovalo přesvědčení, že vše, co nemá lidský rozum, nemá city ani duši. Toto přesvědčení u některých stále může přetrvávat, a proto je přímluvy zvířatům nebo chování k nim jako k lidem, stále odcudzované.

Nicméně třeba mít si pamatovat na to, že to není známka žádné duševní choroby. Je dokonce potvrzeno, že mluvení se zvířaty nebo jinými neživými předměty pomáhá psychice. Člověka uklidňuje a pomáhá mu ventilovat emoce.