Máte často popraskané koutky na rtech? Pozor, vašemu tělu chybí důležité vitamíny a minerály

0
(0)

Dalibor , 08. 10. 2020

Popraskané koutky nejsou příjemné. Navíc působí poněkud neesteticky. Pokud vás popraskané koutky trápí často, vaše tělo vám vysílá velmi jasné signály, že s ním není všechno úplně v pořádku. Ne, nebojte se, popraskané koutky nejsou příznakem žádného vážného onemocnění. Vaše tělo ale trpí nedostatkem důležitých vitamínů. Přečtěte si, které to jsou, a zbavte se popraskaných koutků jednou provždy.

Co vám chybí

Vitamíny a minerály jsou pro naše tělo nesmírně důležité. Jejich dramatický úbytek může vést ke vzniku závažných zdravotních komplikací. Pokud nám chybí, tělo nám to oznamuje. Jedním takovým varováním jsou právě popraskané koutky. Co tedy vaše tělo takto vytrvale naznačuje? Je také možné, že máte podezřelých příznaků více. Co vám tedy chybí?

Pokud máte často popraskané koutky pravděpodobně, trpíte nedostatkem těchto vitamínů a minerálů:

  • Nedostatek vitamínu B – vitamíny skupiny B jsou velmi důležité látky, bez kterých náš organizmus nemůže dobře fungovat. Jeho deficit může vyústit v řadu zdravotních potíží. Lidé, kteří mají nedostatek vitamínů B, jsou často velmi unavení, trpí na akné, ekzémy, zapomínají, nemůžou spát, mají špatnou náladu
  • Nedostatek železa – hrozí vám rozvoj anémie. Člověk trpící anémii je unavený a trápí ho dušnost

Koutky se vám můžou tvořit, i pokud máte problémy se zažíváním. Porušení povrchu rtů v tomto případě způsobují žaludeční šťávy. Příčinou může být také bakterie Candida.

Jak se koutků účinně zbavit

Potěšíme vás, není to nic složitého. Stačí, když upravíte svůj jídelníček. Jezte libové maso, špenát, mangold, sušené meruňky, chřest a fazole. Kromě těchto potravin jezte i potraviny, které mají vysoký obsah vitamínu C. Takto upravený jídelníček je cesta k trvalému zlepšení. Všeobecně platí, že zdravé stravování je základ všeho. Dodržujte zdravou životosprávu obohacenou hlavně o tyto potraviny a popraskané koutky budou už navždy minulostí.