Maso z nemocných krav z Polska se dostalo na Slovensko ale i do Česka! Zde je SEZNAM míst kde by se mohlo nacházet!

0
(0)

Dalibor , 20. 02. 2020

Jen před pár dny Českém a Slovenském otřásla zpráva o pochybných polských jatkách, na kterých byly porážena nemocné a umírající krávy. Z masa pak byly pouze odříznuté shnilé kusy a na první pohled dobře vypadající maso šlo do prodeje.

Ukázalo se, že závadné maso doputovaly i na pulty slovenská a slovenských obchodů!

Podle ministra zemědělství Miroslava Tomana do Česka doputovaly zhruba 300 kilogramů hovězího masa z Polska. Spotřebitelé byli vyzváni, aby se polskému masu v obchodech vyhýbali av restauracích se ptali na původ masa, které chtějí zkonzumovat. Poláci nejprve tvrdili, že maso z pochybných jatek neopustilo stát. Nakonec se však ukázalo, že opak je pravdou a ministr Toman zuří od zlosti.

Evropská unie

"Není možné, aby stát EU Polsko nejprve tvrdil, že hovězí maso u nemocných a umírajících krav neopustilo polský trh, aby se hned v dalších dnech zjistilo, že to není pravda. Několikrát nás ujišťovali, že do jiných států nešlo nic, "řekl rozčilený politik.

Závadné maso se v Česku dostalo konkrétně do Prahy, Nového Bydžova, Varnsdorfu a Kostelce nad Labem . Na Slovensku konkrétně do  Levic, Trenčína, Kysuckého Nového Města, Jelšavy, Čečejoviec a Varín. V těchto místech začali situaci prověřovat inspektoři Státní veterinární správy, jedna ze zásilek byla 31. ledna zaslána zpět do Polska. Podle Tomana museli Poláci vědět o tom, že maso doputovaly i do Česka.