Maska na ruce, kterou mi prozradila moje dermatoložka. Už nemám stařecké skvrny!

0
(0)

Tomáš , 06. 08. 2021

V dobách botoxu a různých zkrašlovacích procedur a kosmetických přípravků je těžké pouhým pohledem poznat věk ženy. Na co se ale často zapomíná, jsou ruce. Ty často prozradí skutečný věk. Věkem se na nich totiž objevují skvrny a pigmentace, kůže přestává být pevná a pružná a žilky jsou stále viditelnější. Proto se vyplatí používat jednoduchou, levnou domácí masku, která dokonale omlazuje pokožku na rukách. Potřebovat budete:

  • 2 lžíce mléka
  • 2 lžíce práškové želatiny
  • 1 čajová lžička okurkové šťávy
  • Půl čajové lžičky jedlé sody

Jak na to?

Smíchejte všechny přísady ve skleněné misce a poté je zahřejte v mikrovlnné troubě po dobu asi dvanácti vteřin. Směs by měla mít tekutou konzistenci, aby se dobře nanášela. Pak vezměte tlustší štětec a směsí natřete obě ruce. Pak nechte masku zaschnout. Až na vašich rukách ztuhne, jemně a opatrně ji srolujte z rukou dolů.

Tato maska pokožku rukou vyhladí a udrží ji napnutou. Dodá jí potřebnou hydrataci a velké množství živin. Mléko obsahuje množství vápníku, bílkoviny a minerály, které dokážou pokožku doslova rozzářit. Tuto slupovací masku můžete použít i na obličej. Bude prospěšná, zejména pokud máte suchou a matnou pleť.

Maska pro suché ruce

Na suché ruce můžete použít i masku z dvou lžic ovesných vloček, jedné lžíce medu, jednoho žloutku, půl lžíce olivového oleje a igelitové rukavice. Nejprve promíchejte žloutek s olivovým olejem. Pak přidejte med s ovesnými vločkami a vše řádně promíchejte. Masku naneste na ruce a navlékněte na ně rukavice. Takto nechte ruce odpočívat alespoň dvě hodiny, poté masku smyjte.

Čas od času byste si měli dopřát peeling rukou. Stačí smíchat pár lžic kokosového oleje a namletou kávu nebo kávovou sedlinu. Kokosový olej nejprve nechte rozpustit v mikrovlnné troubě, pak k němu přidejte kávu. Nechte opět vše ztuhnout. Směsí si pečlivě promasírujte ruce, následně ji smyjte vodou. Užívejte dle potřeby.