Masírováním ukazováčku se zbavíte bolesti, reflexologie ale pomůže i s nespavostí!

0
(0)

Dalibor , 16. 01. 2021

Co uděláte jako první, když vás začne něco bolet? Většina lidí sáhne po léku proti bolesti a snaží se jí eliminovat pomocí vodou zapité pilulky. Při větší bolesti se většina uchýlí k vyhledání lékařské pomoci. Pomoci si však můžete snadno doma sami, dokonce bez pilulek! Pomůže totiž jednoduchá masáž ukazováčku. Reflexologie pomůže i s dalšími neduhy, jako jsou nespavost nebo zácpa. Každý prst je totiž propojen s určitým orgánem a ovlivňuje fungování lidského těla.

Palec

Palec má ze všech prstů největší pohyblivost, navíc je propojen s kardiovaskulárním systémem, hlavně srdcem a také plícemi. Při zvýšeném tepu nebo zhoršeném dýchání proto masírujte palec, jemně jej mněte a zlehka povytahujte.

Ukazováček

Tento prst je spojený s trávicí soustavou, předně s tlustým střevem a žaludkem, proto pokud trpíte zácpou nebo bolestmi žaludku, masírujte po dobu jedné minuty ukazováček a jemně povytahujte. Během chvilky dojde ke zlepšení a uvolnění bolesti.

Prostředníček

Nejdelší prst na ruce je propojený se srdcem, ovlivňuje stav krve a dýchací systém, ale také fungování tenkého střeva. Masáž prostředníčku je vhodná také při nespavosti nebo při závratích a malátnosti na cestách. Pomůže důsledná masáž prostředníčku a pevný stisk.

Prsteníček

Tento prst není vhodný jen na nošení prstýnku, ale jeho masáží se zlepšuje nálada. Při depresivních stavech proto masírujte prsteníček a během chvilky pocítíte zlepšení duševního stavu.

Malíček

Nejmenší prst je napojen na ledviny a ovlivňuje jejich fungování, ale masáž je vhodná i při bolesti hlavy a krku. Po masírování dojde k takřka okamžité úlevě od bolesti zatuhlých krčních svalů.

Ruce

Masírováním rukou jako takových dochází ke stimulaci nervového systému a krevního oběhu. Masáže rukou prospívají duševnímu zdraví, dokonce lze dosáhnout vylepšení duševního stavu pomocí pravidelného tleskání do rytmu na oblíbenou písničku.

👍 Tento návod je užitečný