Každý večer před spaním si masíruju na noze tento bod, o kterém spoustu lidí neví. Zkuste to i vy.

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2021

Akupresurní body jsou rozesety po celém těle a každá z oblastí má jiný význam. Jedna poměrně skrytá a málo známá oblast na těle dokáže doslova zázraky. V článku se dozvíte, kde tento akupresurní bod hledat a jaké výsledky může přinášet jeho efektivní masáž. Jedním z klíčových efektů, který je vhodné zmínit hned na začátek, je pozitivní vliv na stárnutí, protože jde o bod známý jako místo dlouhověkosti.

Co je to akupresura?

Akupresura spočívá v masáži různých bodů na těle, aby se zmírnila bolest. Tato metoda poskytuje tělu mnoho výhod, jako je zvýšení energie nebo zlepšení metabolismu. Na těle najdeme opravdu velké množství oblastí a jejich správná znalost spolu s vhodnou technikou masáže může přinášet až neuvěřitelnou úlevu od některých problémů a bolestí.

Jak najít akupresurní bod dlouhověkosti

Chcete-li to najít, položte si ruce dlaní na kolena, aby palec směřoval směrem nahoru, a dotkněte se bodu, který je těsně pod malíčkem. Přesně v tomto místě je tento speciální bod. Při masáži si dávejte pozor na volbu vhodného tlaku. Ten by měl být dostatečný, ale zároveň ne přehnaný.

S čím masáž tohoto bodu pomáhá?

Mezi mnoho pozitivních výhod, které tato technika nabízí, patří například zlepšení funkce imunitního systému, snížení zánětu, stabilizace glukózy a inzulínu, zlepšení trávení, zmírnění gastrointestinálních problémů, snížení pravděpodobnosti mozkových příhod, zlepšení reprodukčního zdraví, hojení ledvin a regulace sekrece důležitých hormonů, jako je adrenalin a hydrokortison. Ty mimo jiné ovlivňují správnou činnost metabolismu, což může pomoci s hubnutím.

Masáž tohoto bodu poskytuje také úlevu od problémů, jako jsou zácpa, gastritida, inkontinence moči nebo škytavka. Stejně jako vyhýbání se úzkosti, stresu a napětí. Kromě toho vám také může pomoci přirozeně a bez námahy zhubnout.

👍 Tento návod je užitečný