Vždy když mám tyto problémy, si dám na uchu kolíček a během pár minut to přestane. Proč se tato čínská metoda používá?

0
(0)

Dalibor , 05. 11. 2020

Tato forma akupunktury, používaná v Americe, zakládá na stlačování a masírování určitých bodů, odpovídajících orgánům. O čem je řeč? Reflexologie! Obvykle bývá tato technika provázena na chodidlech, rukách a uších. Jak ulevit svému tělu masáží uší?

Kde se vzala reflexologie?

Tato odhadem 5000let stará technika má své kořeny v Číně. K její renesanci došlo na konci 19.století v Americe, kde ji šíří lékař jménem William Fitzgerald. V jeho šlépějích šla Eunice Inghamová. Právě Inghamová zmapovala zóny na chodidle.

Provedení je snadné

Začněte masáží vrchní části, na jejímž konci uchopte ucho zezadu palcem a zepředu ukazováčkem. Vyvíjejte jemný tlak od vnitřku ucha ven. Tímto způsobem proveďte masáž po celém uchu, avšak velkou pozornost věnujte na jeho konci lalůčku. Celou tuto techniku opakujte třikrát za sebou. Na závěr masírujte jamku za uchem. I v tomto případě postupujte shora dolů a opakujte třikrát. Po celé masáži se uvolněte 10-15 hlubokými nádechy.

Případy, v nichž tato masáž pomůže?

  • Pomáhá prokrvení svalstva, je tak dobrá na studené nohy či bolestivé klouby.
  • Uvolní stres a neklid, čímž zklidní žaludek a napomůže trávení.
  • Uklidní srdeční tep, zklidní mysl a odbourá stres.
  • Šíje se díky ní uvolní, díky čemuž se uvolní i ztuhlé svalstvo zad.
  • Uleví od bolesti a únavy, napomáhá zvýšit energii a kvalitu spánku.
  • Avšak! Napomáhá vylučovat toxiny, díky čemuž se pravděpodobně objeví vyrážka, častá stolce, emocionální a psychická úleva ve formě pláče.

Nevhodná pro každého

První studie, týkající se této techniky, byla provedena na ženách trpících PMS. Tyto ženy zaznamenaly výrazné zlepšení. Pět let zkoumala jiná studie skupinu pacientek s rakovinou prsu. V období chemoterapie tato metoda pomáhala ženám s dýcháním či chůzí. Přesto existují případy, kdy není reflexologie vhodná. Omezení se týká pacientů, kteří se léčí se srdečním či cévním onemocněním, onemocněním ledvin nebo těhotných žen, které podstoupily umělé oplodnění.