--> --> Masáž prstů na rukou – okamžitá úleva při zdravotních problémech. - iRecept

Masáž prstů na rukou – okamžitá úleva při zdravotních problémech.

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 26. 11. 2020
-->

Východní medicína se odedávna zabývala spojením různých částí těla s vnitřními orgány. Nyní tyto souvislosti objevuje i západní svět. Hodně lidí nechce dále užívat chemické preparáty, když jim zrovna není dobře. Farmaceutické firmy nám svojí reklamou vtloukají do hlavy, že na bolest je nejlepší lék proti bolesti. Tyto léky tlumí příznaky, ale příčinu bolesti neléčí. Mnohem účinnější je prostá reflexologie. Nervová zakončení určitých orgánů v těle jsou spojená třeba s prsty na rukou.

-->

Palec

Palec je spojený se srdcem a plícemi. Když vám srdce bije příliš rychle, stiskněte palec, chvíli ho masírujte, a pak zatáhněte, jakoby jste ho chtěli vytáhnout z dlaně ven. To uklidní a zpomalí váš tep.

Ukazováček

Ukazováček je spojený s tlustým střevem a žaludkem. Pokud máte zácpu, nebo vás bolí žaludek, stačí ukazováček stisknout, poté ho asi 60 sekund masírovat, a nakonec za něj zatáhnout. To vám za pár okamžiků přinese okamžitou úlevu.

-->

Prostředníček

Prostředníček je spojený se srdcem, krví, dýchacím systémem a tenkým střevem. Pokud trpíte nespavostí, zejména na cestách, nebo se vám točí hlava, stiskněte ho, pak ho masírujte, a nakonec zatáhněte. Úleva přijde vzápětí.

Prsteníček

Prsteníček souvisí s psychikou a náladami. Pokud tedy cítíte depresi, jste malomyslní, prsteníček stiskněte, chvíli masírujte a vaše mysl se rozjasní.

-->

Malíček

Malíček je spojený s ledvinami, ale také s hlavou a krkem. Když vás začne bolet hlava, nebo krk, malíček stiskněte, masírujte asi 60 sekund, a bolest zmizí.

Dlaně

Dlaně souvisí s nervovým systémem. Tím že stimulujete krevní oběh ve vašich dlaních, ovlivňujete svoje duševní zdraví. Stimulaci docílíte tím, že začnete tleskat. Nemusíte k tomu mít nějaký vnější podnět, udělejte to jen tak. Dlaně se prokrví, a vám se uleví.

-->