Takhle si promasírujete své dutiny a lymfy během několika sekund! Nebudete potřebovat nic kromě svých rukou!

0
(0)

Dalibor , 16. 01. 2021

K této masáží lymfatických uzlin nebudete potřebovat nic víc než své ruce. V době chřipek a nachlazení nás mohou trápit ucpané dutiny, bolesti hlavy, rýma a kašel. Sinusitida, tedy zánět vedlejších nosních dutin, přináší pocit tlaku, který může vyústit v nesnesitelné bolesti hlavy.

Lymfatická masáž

Na ucpané dutiny má pravděpodobně každý nějaký vlastní způsob úlevy. Inhalace páry z vylouhovaných bylin nebo třeba konvička na proplach nosu. Udělat si ale doma sám masáž lymfy, to by vás nejspíš nenapadlo. Nosní dutiny jsou součástí lymfatického systému. Masáží stimulujete průtok lymfy a dutiny se budou samy lépe čistit.

Jak na to?

Je důležité říci, že pokud jste zrovna v akutní fázi onemocnění (zánět, infekce, horečka), není tato masáž vhodná. Měla by sloužit spíše jako prevence obtíží. Pozor by si také měli dát kardiaci, těhotné ženy, onkologičtí pacienti, obézní lidé a ti, kteří trpí trombózou a křečovými žilami. V takovém případě je vhodné nejprve se poradit se svým lékařem. Netýkají-li se vás tyto kontraindikace, pojďte směle do toho!

Tlak, kterým by se mělo masírovat, se přirovnává k hození mince na stůl. Tedy ani málo, ani moc. K vyčištění obličejových dutin se zaměřte na 4 místa.

Klíční kosti

Položte prsty na klíční kosti a tlačte směrem vzhůru na měkkou tkáň. Opakujte po 2 sekundách nejlépe 50x až 100x. Ucítíte tok lymfy.

Krk

Obě dlaně přiložte oboustranně na krk pod ušima. Tlače směrem dolů k ramenům. Opakujte alespoň 50x a ucítíte tok lymfy dolů z uzlin za ušima.

Týl

Dlaněmi a prsty přejíždějte pod tlakem od hlavy k zátylku. Zopakujte také nejméně 50x.

Ucho

Zde použijte známý pozdrav ze Star Treku. Ruka do písmene V, kdy mezera je veprostřed. Na jedné straně malík a prsteník, na druhé prostředník a ukazovák. Obejměte takto svoje ucho, malík a prsteník na obličeji a prostředník a ukazovák za uchem. Pohybujte rukou pod mírným tlakem směrem dolů. Opakujte opět 50x.

👍 Tento návod je užitečný