Manželé drží na rukou svojich 6 dětí. A takhle vypadají o 30 let později

0
(0)

Dalibor , 09. 07. 2024

8. listopadu 1983 se manželům Waltonovcov život změnil natolik, že se o jejich příběhu se dozvěděl takřka a nebo doslova celý svět.
Právě v ten slavný den totiž Janet porodila 6 dětí a ty se stali díky tomu první šesterčata na světě, kteří přežili porod ve zdraví a pohodě.

Janet si pamatuje, že byl neobvykle teplý podzimní den a nejvíce se bála toho, že nestihne přijít do nemocnice. Auto, ve kterém to měli nasměrovány do porodnice totiž zůstalo viset v dopravní zácpě, kvůli vypadnutí koberci z kamionu.

Po více než 30ti letech

Dnes, více než 30 let po porodu, jim dala jedna z dcer vytoužené vnouče. Když si ji novopečená babička vzala na ruce, nemohla uvěřit, že její vnučka váží 3,3 kg, což bylo považováno za normu. Když rodila Janet, každá z jejích dcer vážila jen něco více než 1 kg!

Je zábavné, že ještě předtím manželé přemýšleli o adopci dětí ze sirotčince. Janet nepomáhaly žádné přípravky ani léky, přestože jim lékaři řekli, že jsou oba kompletně zdraví.

Zpráva o těhotenství je tedy patřičně překvapila. Ať už to mělo dopadnout jakkoliv, neměli v úmyslu obrátit se svému osudu zády. Janet se rozhodla věnovat výlučně dětem a Graham si vzal dovolenou na celý rok, aby své manželce pomohl.

Prvních šest týdnů byly dívky na oddělení intenzivní péče pro novorozence. Pak si je rodiče mohli vzít domů, kde začal každodenní kolotoč.

Šesterčata na cestě domu

Byla to neustálá péče

Dnes, když její dcera řekne, že se vnučce nechtělo v noci spát, Janet se jen usmívá. Manželé spolu se šesti dětmi se po dobu dvou let vyspali ne více než jen pár hodin denně.

11 000 plenek za rok

Nedávno vypočítali, že během prvního roku museli dcerkám koupit minimálně 11 000 plenek. Manžel si ještě dosud pamatuje, jak celý dům voněl od pracího prášku a dětského zásypu.

Procházky byly náročné

Při procházkách to bylo tak, že některé děti byly v kočáře pro dvojčata a další nosili na rukou. Pokud se k ním dostavila návštěva, manželé jim dali třetí kočárek a šli se projít všichni.

Rok po narození dcer se Graham vrátil do svého zaměstnání – aranžéra. O pár let později se i Janet zaměstnala v nemocnici na novorozeneckém oddělení, kde pracovala až do důchodu.

Nejzajímavější je to, že jen několik měsíců poté, co Janet odešla do důchodu, se v nemocnici narodila její první vnučka.

Takhle vypadají dnes

Od prvních dnů života se narozená vnučka stala centrem pozornosti, vždyť drobeček má kromě rodičů a prarodičů i 5 tet! Rodina se pravidelně setkává a manželé Waltonovci se těší, kdy jim i jejich ostatní dcery oznámí, že čekají do rodiny další přírůstky.

Ty se však zatím nechystají zakládat si rodiny i přesto, že proti dětem nemají nic. Nejsou ale odhodlány porodit šesterčata, tak, jak se to podařilo jejich matce.

Přestože si Janet nevěděla představit život s hejnem dětí, zvládla tento test výborně a ze všech dcer vyrostly úspěšné ženy. Za její nezištné úsilí při výchově, získali to nejcennější – silnou rodinu a lásku všech dcer.