Mandle jsou zázrak! jezení mandlí denně a jejich vliv na tělo! Jaké jsou jejich zdravotní účinky na tělo?

0
(0)

Bláha Tomáš , 26. 11. 2018

Dlouhé vlasy jsou odjakživa symbolem ženské krásy a přitažlivosti. A hlavně proto mnohé představitelky něžného pohlaví hledají způsoby jak urychlit jejich růst.

Platí to zejména pro ty, které si kdysi nešťastně odstřihli vlasy a pak je dlouho nedokázali dostat na žádanou délku. Nebo ty, které sní o krásných a dlouhých vlasech.

Věděli jste, že v lidském těle nejrychleji ze všeho rostou právě vlasy? Růst vlasu já způsobený dělením buněk ve spodní části folikulu, nebo vlasové cibulky. Právě ona já zodpovědná za tvorbu, formování a růst nových vlasů.

Zrychlený růst vlasů

Se vším co jsme řekli však ne každému rostou vlasy stejnou rychlostí. U každého člověka je však společná jedna věc: vlasy rostou přes den o malinko rychleji než v noci. A v létě rychleji než v zimě.

Na růst vlasů totiž ovlivňují různé faktory: genetika, pohlaví člověka, celkový stav organismu, věk, stav nervového systému, strava. Proto je třeba k otázce stimulace růstu vlasů stavět komplexně.

Řekneme vám o efektivním způsobu, který vám pomůže zrychlit růst vlasů až dvakrát. Nyní mám vlasy jako Rapunzel!

Mandle

Tento produkt je rekordman v obsahu biotinu, které mnohé dívky berou jako doplněk pro krásu svých lokničiek. Ve svém celkovém složení obsahují madle celou řadu vitamínů na podporu růstu a zdraví vlasů. Jedna šálek mandlí obsahuje 1/3 celkové denní dávky biotinu. Ale dokonce i jedna mandle denně je schopna s vašimi vlasy provést zázraky! Zkušení trichológia doporučují tento druh ořechů zařadit do vaší stravy a výsledek uvidíte už o dva týdny! Navíc mandle již odedávna používají k výrobě olejů, šamponů a jiné vlasové kozmetiky.

Žlutá paprika

Mnozí se naučili, že nejvíce vitaminu C obsahují pomeranče. Tento širokorozšírený názor je však mylný, vždyť jen v žluté paprice je ho až 6krát více! A barva papriky tu nebyla řečena jen tak do větru, právě žlutá paprika obsahuje vitaminu C nejvíce (341 miligramů na 100 gramů, a červená pouze 63 mg na 10 g).

Pro růst vlasů je to velmi důležité!

 

Losos

Právě tato ryba obsahuje rekordní množství vitaminu D, bílkovin a dokonce i nenasycených mastných kyselin. A tyto látky jsou velkými spojenci krásných vlasů a zdravé pokožky hlavy. Takže pokud chcete mít krásné vlasy jezte lososa alespoň jednou do týždňa.

Semena

Kdo ví, možná že naše babičky měli husté vlasy právě díky lásce k takzvaným ruským ořechem? Abyste však dosáhli po čem toužíte, nemusíte semínka konzumovat na kila. Jen tři semínka přes den dodají vašemu organismu dostatek vitaminu E, který zlepšuje průtok krve do pokožky hlavy, zlepšuje výměnu energie ve folikulech a tak podporuje rekordní růst vlasov.

Avokádo

Avokádo stimuluje produkci kolagenu a elastinu, zlepšuje stav pokožky hlavy a kvalitu vlasů. Mastné kyseliny obsažené v avokádu, stimulují aktivitu vlasových cibuliek.

 

Vejce

Kromě mandlí, biotin, důležitou a nezbytnou látku pro rychlý růst vlasů, obsahují i ​​vajíčka. Nachází se hlavně v žloutku. Ale bílek zabraňuje jeho vstřebávání. Takže Bílkové omelety budou muset prozatím počkat.

Mořské plody

Deficit zinku způsobuje vypadávání vlasů a jejich brzké šedivění. Dokonce i když tyto problémy nemáte, nejpravděpodobněji máte deficit zinku. A aby rostly rychleji, potřebují vaše vlasy dostatečné množství stopových prvků. Zinek se nachází ve všem plodech moře, nejvýše však v ústřicích. A už není důvod, proč byste nemohli zastat do restaurace!

Batáty

Baťa nebo sladký brambor je královsky bohatý na beta-karoten který je extrémně důležitý pro vlasy na formování jejich zdravé struktury. Pokud je však pro vás problém sladké brambory sehnat, můžete je nahradit za mrkví s olivovým olejom.

RADA

Také vám doporučujeme seznámit se s 8 maskami pro luxusní vlasy. Vašim vlasům poskytnou tu správnou péči a dodají jim potřebnou výživu.

Jak vidíte, abyste si vypěstovali vlasy, potřebujete nejen vnější péči, ale i správnou stravu. Jednoduše do svého jídelníčku zařaďte ty potraviny, které zrychlují růst vlasů a brzy uvidíte, že vaše vlasy nejen že vyrostli ale také zesílily!

A jak často jíte tyto užitečné potraviny vy nebo používáte vlasové masky na zrychlení jejich rasu? Budeme rádi pokud se s námi o své zkušenosti podělíte v komentářích.

Nezapomeňte se s těmito radami podělit is přáteli na sociálních sítích!

👍 Tento návod je užitečný