Máme průlom v koronavirusu? Vědci informují o účinném léku, který je znám již 70 let

0
(0)

Dalibor , 28. 03. 2020

Jiskřička naděje vysvitla v temné době koronavirové pandemie. Vědecké výzkumy na infikovaných pacientech v Číně ukázaly, že lék na současnou pandemii viru COVID-19 nejenom že existuje, ale máme ho k dispozici už 70 let! A funguje prý skvěle!

Populace stojí tváří v tvář zuřící pandemii smrtícího viru. Tisíce kapacit vědeckých výzkumných laboratoří z celého světa se do úmoru snaží vytvořit účinnou vakcínu či lék na chorobu, která sužuje populaci všech kontinentů na planetě Zemi. Ukázalo se ale, že lék známý už bez mála sto let se s virem umí porvat na výbornou.

Vědci vycházejí z dosud známých léků


Antiretrovirální léčba, která byla půodně předepisována pacientům s virem HIV, se ukázala být efektivní také proti koronaviru. Rovněž léky užívané proti autoimunitní hepatitidě typu C vykázaly účinky na likvidaci nebezpečného zmutovaného viru typu SARS-Cov-2 a k velkému překvapení do jisté míry fungují i vysoké intravenózně podávané dávky kyseliny askorbové, neboli vitaminu C.

Přelomový objev se však podařil vědcům z Číny, kteří proti koronaviru otestovali lékk užívaný na léčení autoimunitní choroby lupus erythematosus a revmatoidní artritidě s názvem chlorochin. Ten se používá i proti exotickým chorobám, jako třeba malárie a jeho účinek vědce naprosto překvapil. Mezi lékaři je totiž znám už přes sedmdesát let.

Studie na lidech ukázaly úlevu do deseti dnů


Číňané lék testovali na stovce pacientů nakažených koronavirem z Wuhanu, Pekingu a Šanghaje.

 

Ukázalo se, že 500 mg chlorochinu podávaných nepřetržitě po dobu deseti dnů mělo za následek obrovské změny ve zdravotním stavu pacientů. Průběh jejich choroby se lepšil doslova z hodiny na hodinu až do úplného zotavení. Terapie zabírala také na zmírnění průvodního zápalu plic.

Problém však je, že ve zdravotnických skladech a velkoobchodech většiny států tento lék není dostupný. Země, které tuto látku mají ve svých lékárnách k dispozici, mají povolení ji k léčení infikovaných pacientů použít.