Malý experiment: Je možné přežít 5 dní a utratit jen 300 Kč?

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2021

Každá žena v domácnosti se snaží vařit sytá, dobrá a zdravá jídla, ale zároveň ušetřit co nejvíce peněz. Peníze potřebné k nasycení jednoho člověka po dobu 5 dnů nejsou malé vzhledem k cenám základních potravin. Ale co když je vás rozpočet velmi omezený? Jeden novinářka z Polska se rozhodla vyzkoušet, zda 300 Kč bude stačit na přežití po dobu pěti dnů. Ukázalo se, že je to možné. Jak?

Zajímavý experiment

Peníze potřebné na 5 dní stravování pestrým, zdravým a chutným způsobem jsou mnohem více než 300 Kč. To je jasné. Výsledky jsou docela překvapivé, protože se novinářce podařilo udělat takové nákupy, které jí umožnily normálně fungovat, a neměla hlad. Problém bohužel nastal, když přišli nutkání pro rozmanitost a sladkosti. Rozpočet to jednoduše neumožňoval.

Jako místo nákupu produktů si vybrala Biedronku (Polsko). Tento diskontní obchod je známý svými nízkými cenami a častými slevami. Za následující produkty, které byly uvedený v jejím článku, utratila celkem 43,39 PLN (250 Kč) a stále jí něco zbylo. Za tuto částku zakoupila slunečnicový chléb, 3 banány, 2 jablka, 2 rajčata, ovesné vločky, celozrnné těstoviny, humus, plněné knedlíky, plechovku tuňáka v oleji, 10 vajec, směs zeleniny a mraženou čínskou směs.

Kdy nastaly problémy?

Samozřejmě používala také výrobky, které již měla doma, a nebyly zahrnuty do nákladů, jako je olej nebo koření. První dva dny neměla problémy. Začátkem krize byl třetí den a další byly jen horší. Tělo mělo dost toho, že muselo jíst každý den přesně stejná jídla. To ale nemění nic na skutečnosti, že dokázala přežít 5 dní za 50 zlotých (300 Kč).

Nic hezkého na tom však nebylo. Mnoho lidí má přitom na jídlo mnohem méně. Tento pokus novinářka udělala s jasným cílem. Chtěla ukázat, že přežít tímto způsobem je sice možné, ale nikdo by k tomu neměl být nucen. Pravdou ovšem je, že mnoho lidí musí každý týden vyjít s mnohem nižším rozpočtem.