Nevěřili byste jak málo stačí k tomu, aby se vám zrak opět zlepšil. Má to hodně společného s tlakem.

0
(0)

Dalibor , 27. 01. 2021

Zhoršená zraku si nejčastěji spojujeme s rostoucím věkem. Ano, je to tak, pro rostoucí věk je zhoršující se zrak opravdu typický. Ale rozhodně to neznamená, že se zrak zhoršuje jen se zhoršujícím věkem. Proto Vám pomůže pomocí česneku:

  • snížit vysoký cholesterol
  • snížit krevní tlak

Snížení vysokého cholesterolu za pomoci česneku

Vysoký cholesterol opravdu souvisí se zhoršujícím se zrakem. Úzce totiž souvisí s tvorbou tukových usazenin pod sítnicí oka. A ta samozřejmě zhoršuje vidění. Konkrétně dochází buď k rozostření obrazu nebo ke slepotě. Jednou z mnoha léčivých schopností česneku je jeho schopnost snížit hladinu cholesterolu v krvi. Pokud sníte půl stroužku denně, zjistíte, že cholesterol je výrazně nižší.

Snížení krevního tlaku pomocí česneku

S vysokým krevním tlakem se opět nejčastěji setkávají osoby, které prochází procesem stárnutí. Stejně tak jsme i v této kategorii lidí schopní najít i nějakých pár jedinců, kteří trpí na vysoký krevní tlak již od mládí a trápí je po celý život. Vysoký krevní tlak omezuje správný průtok krve a tím zhoršuje aktivitu sítnice v oku.

Správná práce sítnice závisí na dodání potřebného kyslíku, když je omezen průtok krve, je omezena dodávka kyslíku do sítnice, a právě to zhoršuje vidění oka. Vzhledem k tomu, že česnek dokáže výrazně snížit krevní tlak, pomůže tím dostatečnému přísunu kyslíku do sítnice a zlepší tak schopnost vidění Vašeho oka.

Pokud chcete z česneku získat maximum pro tělo potřebných látek, nejúčinnější je konzumace za syrova. Právě za syrova má česnek stejně jako všechna zelenina nejvíce pro tělo prospěšných látek. Pokud chcete ze syrového česneku získat opravdu maximum, před konzumací jej rozdrťte. Látky se pak lépe uvolní do Vašeho těla. Česnek není jen skvělý pro zlepšení problémů se zrakem, pro lepší krevní tlak a snížení cholesterolu, ale je také skvělým přírodním antibiotikem.