Máte svoje staré oblíbené kusy oblečení ale už je nenosíte? Zde jsou triky díky nim budete moci je opět vytáhnout ze šatníku.

0
(0)

Dalibor , 11. 10. 2020

Ačkoli všichni jednou za čas kupujeme nové kousky oblečení, máme i velmi staré, se kterými se nechceme rozloučit, i když už mají za sebou dlouhá léta. Přestože k nim máme stále silný vztah a moc rádi bychom je nosili, kolikrát jsou na nich i zdánlivě nenapravitelné defekty, které jejich veřejné používání prostě nedovolují. Ale opravdu je vše ztraceno?

Máme pro vás pár jednoduchých triků, jak vrátit starý kus oblečení z vašeho šatníku zpátky na výsluní a opět si ho užívat po dlouhý čas. V první řadě se jedná o kousky z džínoviny, protože je to stále velmi oblíbený materiál bez ohledu na věk nebo pohlaví nositele. Určitě máte pár dobrých kousků doma i vy.

Džíny jdou

Není asi nic pohodlnějšího než dobré a dobře roznošené džíny nebo jiný kousek oblečení ze stejné látky. Hlavně když už má něco za sebou, látka je krásně měkká a pružná. Problém je, že stejně tak je látka průběžně oslabována a může praskat. Existují také místa více náchylná, protože jsou více napínaná – rozkrok, lemy, kolena. Dobrá zpráva je, že není potřeba je vyhazovat, protože máme trik na jejich opravu.

Trik první:

  • Složte kalhoty na polovinu, takže potrhaná část bude vyčnívat
  • Pomocí dobrých nůžek snižte plochu látky v rozkroku.
  • Odeberte kousek látky z méně namáhané oblasti a použijte ho jako náplast na poškozené místo. Vždycky vezměte zhruba o centimetr až dva více, protože něco spolknou během šití okraje.
  • Použijte stejnou barvu nitě, jako je na kalhotách.

Trik druhý:

  • Pokud má být náplast diskrétnější, můžete použít záplatu z prostoru křížení nohou.
  • Křídou udělejte půlkruh začínající v úrovni otvoru na druhé straně.
  • Po získání záplaty postupujte stejně jako v předchozím triku.
  • Pokud chcete vědět víc triků na „restauraci“ vašich oblíbených šatů nebo dalšího oblečení, podívejte se i na následující návody plné nejrůznějších technik.