Lékařka to už nevydržela a napsala pravdu na téma vakcín pro děti. Silné!

4.3
(62)

Dalibor , 11. 11. 2019

Redakce Mumsy from London dostala dopis od polské lékařky která byla pobouřena jedním z článků zveřejněných na tomto portály na téma vakcín. Zde je jeho obsah:

Dobrý den! Chtěla jsem jen několika slovy poděkovat za článek o vakcínách. Málo kdo má odvahu otevřeně mluvit pravdu v období velké protiočkovací kampaně.

Jsem dětský lékař. Přestala jsem se k tomuto tématu vyjadřovat na internetu před nějakou dobou, protože jsem tím nic nedosáhla. Nikdo už lékaře neposlouchá. Uráží se na nás a podezírá o spolupráci s farmaceutickými korporacemi. Tolerovala jsem rodičů neočkovaných dětí ve své praxi přes 2 roky až do pátku 21.03.2014, kdy v čekárně v mé poradně si sedli dvě mámy s dvěma dcerami - dvouletá Saša (máma se rozhodla ji neočkovat ihned po narození) a třítýdenní Zuzka (měla za sebou očkování proti tuberkulóze a hepatitidě B - standard během první doby po narození).

Saša měla silný kašel, máma přišla pro nemocenskou na její péči a protože velmi spěchala, neobjednala se v ordinačních hodinách pro nemocné, ale přišla bez objednání a sedla si v čekárně. Saša přišla na svou první návštěvu v mé praxi. O 11 dní později Zuzka ležela v nemocnici s akutním respiračním selháním a černým kašlem, nemoci, na kterou se ještě nestihla očkovat a kterou jí Saša darovala v mé čekárně.

Pro Sašu to byl obyčejný, i když těžký kašel, pro novorozence - to bylo blízké setkání se smrtí. Od této doby postupně odstraňuji ze své databáze pacientů, jejichž rodiče se rozhodli nepodstoupit očkování. Zvu je na rozhovor, zkouším jejich naposled přesvědčit ke změně rozhodnutí, a pak je nabádám ke změně lékaře. Rozhodnutí o neočkovaných každopádně záleží na rodičích, ale nemají žádné ponětí, že jejich nemocné dítě je chodícím vrahem novorozenců, dětí dlouhodobě užívajících imunosupresivní léky, narozených s nedostačující imunitou a mnoho jiných. Všechny ty děti sedí v mé čekárně. Jejich život je důležitější od toho, co kdo přečetl na internetu nebo slyšel od kamarádky.

Jsem ráda, že na internetu lze stále nalézt rozumné názory a doufám, že ta šílená móda na neočkování pomine s co nejmenším počtem smrtelných obětí. zdravím