Lékařka a molekulární bioložka, která nesmí vyšetřovat, našla řešení, jak otestovat všechny lidi v populaci!

0
(0)

Dalibor , 18. 03. 2020

Lékařka Soňa Peková (ta, která nesmí testovat na koronavirus), našla řešení, otestovat celý národ!Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, současný šéf ústředního krizového štábu, je nápadem nadšený. Souhlas ale musí dát ministr zdravotnictví. 

Vyádření náměstka

Je to jen jeden krok a krize se může začít řešit! Odborníci přišli s řešením, jak otestovat na koronavirus všechny české občany s obtížemi a v karanténě jen za pár dní.

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula je nápadem nadšený.

Souhlas ale musí dát ministerstvo zdravotnictví.

"Zdá se, že se snad ledy pohnuly. Včera v noci odešel na MZ ČR k rukám prof. Prymula list, předtím to bylo předběžně projednána, že se do testování SARS-CoV-2 zapojují velké centra Akademie věd v Praze, Brně a Českých Budějovicích pod záštitou rektora UK a předsedkyně AV ČR, " uvedla Soňa Peková.

Boj ještě můžeme vyhrát Bioložka je přesvědčena, že pak dojde o testování tisíců lidí v krátkém čase.

Zmírní se karanténa a Česko se začne uzdravovat! "Je to práce takzvaně zespodu nahoru. Tato pracoviště, mezi nimiž je i Ústav molekulární genetiky AV ČR, odkaz na pracoviště profesora Holého, mají obrovské kapacity a jsou na té nejvyšší odborné úrovni. Bude třeba pouze odebrat vzorky a dopravit jim je.

Jak je česko na koronavir připraveno ? 

Například Ústav molekulární genetiky má tři mašiny s 384 pozicemi, tedy otestují za den téměř 1200 vzorků. je to obrovský krok. Oni mají kapacity na plošné testování lidí. Vůbec se to nedá srovnat s tím, jak testují nemocnice nyní, pár desítek denně, "říká Peková s tím, že nemocnice nyní testy nestíhají a nezvládají.

Čeká se jen na to, zda návrh posvětí ministr Adam Vojtěch. V úterý večer budeme vědět víc.