Lékaři zabalili ženskou ruku do rybích šupin po dobu 3 týdnů. Když to odborníci sundali, přejel je mráz po zádech

0
(0)

Dalibor , 10. 06. 2024

36letá Maria Ines Candido da Silva měla velkou smůlu. Servírku z brazilského města Rusas zmrzačila explodující plynová láhev. Incident zanechal ženu s obrovskými popáleninami na pažích a krku. Maria, která se ocitla v takové situaci, bez dalšího váhání souhlasila s nabídkou lékařů.

Lékaři se chtěli pokusit uzdravit její rány metodou, která nikdy předtím nebyla použita.

Pro rychlé hojení popálenin plánovali místo tradičních léků použít rybí kůži!

Dnes Maria vzpomíná, že v těch hrozných dobách, když ležela na nemocničním lůžku, souhlasila, že udělá cokoli, aby zmírnila utrpení. Poté žena stále nevěřila, že následky popálenin lze účinně eliminovat.

Servírka z města Rusas nebyla jediná, na které lékaři testovali jejich metodu. Když viděli, že rybí kůže opravdu pomohla, lékaři s ní ošetřili dalších 50 lidí. Mimochodem, všichni se také hodně zlepšili!

K léčbě popálenin použili specialisté pokožku tilapie. Před použitím je zpracován odstraněním šupin, svalových vláken a toxinů. Díky tomuto postupu nemá člověk šanci zachytit nějaký druh nemoci od obyvatele nádrží.

Zpracování také eliminuje charakteristický rybí zápach

Výsledné proužky kůže dlouhé 10–20 centimetrů jsou skladovány ve speciálních chladničkách. Mohou tam ležet až dva roky.

Na obličej, krk a levou ruku ženy aplikovali lékaři rybí kůži po dobu 11 dnů. S pravou rukou bylo všechno obtížnější, protože rány se ukázaly být docela hluboké.

Lékaři byli 20 dní zaneprázdněni. Samozřejmě, neobvyklé „šupiny“ musely být měněny každý den několikrát.

Samotná pacientka uvedla, že se během léčby cítila jako postava ve sci-fi filmu

Rybí bílkoviny se ukázaly jako nepostradatelné pro urychlené hojení marnivých ran.

Bez „náplastí“ na kůži tilapie by se s popáleninami musela vypořádat mnohem déle. A jizvy by nakonec byly mnohem horší! Na fotografii níže můžete vidět, jak léčba probíhala.