Lékaři varují před mandarinkami: Nejezte je pokud neuděláte jednu důležitou věc!

0
(0)

Dalibor , 06. 01. 2020

Máte rádi mandarinky? Proč ne, je to chutné ovoce s množstvím vitamínů. Vsadíme se ale, že při jejich konzumaci děláte zásadní chybu, která vás může stát vážné zdravotní problémy. Odborníci varují, že byste si je rozhodně neměli dopřát, aniž jste před konzumací udělali jednu zásadní věc. O co jde?

Všichni děláte tuto chybu!

Je nutné před jídlem slupku mandarinky umýt! Proč, říkáte si? Mandarinky nepocházejí z našich končin a většinou se dovážejí ze Španělska či Portugalska. Přepravují se v nákladních automobilech, které nutně neřeší něco jako čistotu. Mandarinky se mohou dostat do styku se špinavými plochami nebo i plísněmi. To však není všechno - mandarinky jsou postříkány přírodní pryskyřicí nebo rostlinným voskem, aby mohli přežít dlouhou cestu. Právě proto bývají tyto plody stále lesklé a krásné, i když byla sebrána už před několika týdny. Stává se, že tyto látky mohou vyvolat alergickou reakci. A taková reakce může být dost vážná a nepříjemná.

Věnujte pár minut času navíc

Možná si teď říkáte, že to přece není důležité, co je na slupce - vždyť tuto odstraníte a jíte sladkou dužinu, která je po celou dobu ukrytá před špínou i postřikem. Jenže to není tak úplně pravda. Už samotnou manipulací s mandarinkou se dostáváte do styku s nebezpečnými látkami, které se mohou na slupce vyskytovat. Minimálně tedy vaše kůže na rukou je ohrožena alergickou reakcí, a to ani nemluvíme o tom, že kontaktem se slupkou se takové látky mohou dostat i do vašeho těla. Stačí, abyste si pak takto špinavýma rukama dali kousek mandarinky do úst a je zaděláno na problémy.

Když si tedy chcete dopřát tyto chutné ovocné plody, věnujte pár minut tomu, abyste je před konzumací důkladně umyli vodou. Zabere vám to pár minut, ale může to ušetřit celou spoustu vážných zdravotních komplikací.

👍 Tento návod je užitečný