Lékaři vám to nikdy neřeknou: 4 důvody, proč byste se měli vždy vymočit v sprše!

0
(0)

Dalibor , 07. 01. 2020

Většina lidí nepovažuje močení ve sprše za dobrý nápad. Přesto to mnozí z nás občas udělají. A prý bychom s tím měli začít všichni. Důvod je vážný.

Dezinfekce ran.

Můžete dezinfikovat škrábance a jizvy pomocí čerstvého moči. Pomůže vám to očistit rány, zmírnit bolest a uvolnit tkáně. Avšak v případě, že je rána vážná, musíte jít navštívit svého lékaře.

Péče o kůži.

Pokud trpíte ekzémy nebo vyrážkami, měli byste používat moč jako léčbu. Kromě toho se močovina používá jako aktivní složka v mnoha krémech a olejích na péči o pokožku.Močovina je prospěšná pro pokožku, protože vyvažuje její pH a je také vynikající pro suchou a citlivou pokožku.

Konec problémů s plísní na nohách.

Zbavte se ošklivého a otravného plesnivého onemocnění na nohou pomocí moči. Měli byste ji aplikovat pouze na kůži napadenou houbami a získáte překvapující výsledky ve velmi krátkém čase, už po několika dnech.

Měchýř nemůže prasknout!


Někteří lidé si představují, že pokud dlouho zadržujete moč může močových měchýř prasknout. To však není pravda, protože zdravý organismus něco takového nedopustí. Pokud je kapacita močového měchýře příliš překročena, spíše se stane, že vám uprchne nebo se jednoduše řečeno počurá, protože močových měchýř je ovladatelný vůlí jen do určité úrovně.

Zadržování moči !

Zadržovat moč se podle mnoha odborníků a lékařů opravdu nevyplácí.

Problém může vzniknout v tom, že pokud déle držíte moč, nedokážete pak dostatečně vyprázdnit močový měchýř, když se konečně na toaletu dostanete. A v tom zbytku zadrženého moči se mohou snadněji začít množit bakterie. Později to může vyústit například do nepříjemného zánětu močových cest.

Pomáháte zachránit planetu

Touto činností velmi pomáháme k ochraně životního prostředí. A to právě díky vodě, kterou ušetříme. Lidé, kteří žijí na západě prý utratí až šest litrů vody na jediné spláchnutí toalety. Dospělý člověk jde přitom v průměru na záchod sedmkrát za den, někdy až desetkrát. To znamená použitých až 42 litrů vody za jeden den na spláchnutí.

Za rok tak nakonec utratíme na splachování toalety více než 15 tisíc litrů vody. Informace přinesl portál Independent. Dodal, že pokud by se lidé alespoň jednou denně vymočili do sprchy během sprchování, ušetřilo by se tak až 140 miliard litrů vody za rok. A to není vůbec zanedbatelné číslo.

Ve velké míře bychom tak jednou drobností pomohli životnímu prostředí. Pokud se bojíte hygienických rizik, odborník Chris Dobson pro BBC řekl, že neexistují, protože moč je sterilní.

👍 Tento návod je užitečný