Lékaři odhalili jeden z prvních příznaků koronavirus: Pokud se kterýkoli TOTO, měli byste zbystřit pozornost!

0
(0)

Dalibor , 23. 03. 2020

Mezi příznaky nákazy virem SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění koronavirus COVID 19, může patřit i ztráta čichu a chuti. Na nové příznaky poukazuje asociace ORL lékařů ze Spojeného království, jak informuje Sky News.
 

První příznaky infekce

 

Prudký nárůst lidí stěžujících se na ztrátu čichu a chuti, odborně nazývanou anosmie, hlásí lékaři z mnoha zemí včetně Velké Británie, Spojených států, Německa či Jižní Koreje. Podle BBC jednak nejde o nic překvapivé, protože anosmie je častým průvodním jevem i při běžných virových onemocněních.

Profesorka Claire Hopkins, prezidentka britské rinologickej společnosti, proto vyzývá v oficiálním stanovisku ty, kteří na sobě spatří takovéto projevy, aby se doma izolovaly od vnějšku a zpomalily tak šíření nemoci. I když mají doktoři teprve omezené množství dat, pokládají za důležité na tyto symptomy upozornit.

Podle asociace mohou ztrátou čichu a chuti trpět asymptomatičtí pacienti, tedy ti pacienti, kteří při nákaze nepociťují běžné příznaky jako horečku, dušnost nebo kašel.

Takový pacienti mohou být takzvanými skrytými přenašeči onemocnění. Jelikož nepociťují žádný z obvyklých příznaků, během pohybu mimo domov mohou nakazit ostatní lidi, aniž si toho byli vědomi.

 

Stejnými symptomy mohou trpět i alergici nebo se vyskytují při běžném zánětu dýchacích cest a dutin.

 

Ztráta čichu a chuti zatím není "oficiálním" symptomům koronavirus COVID 19, resp. nemá takovou váhu jako dosud známé a odborníky potvrzeno příznaky horečky či kašle.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.