Lékaři jsou šokováni: kokosový olej zabíjí 93% rakovinných buněk rakoviny v tlustém střevě

0
(0)

Dalibor , 16. 12. 2020

Nejnovější statistiky ukazují, že rakovina tlustého střeva se stala jedním z nejběžnějších typů rakoviny na světě a postihuje muže i ženy. Na tuto hroznou nemoc každoročně umírá čím dál více lidí a moderní medicína se s ní nedokáže vyrovnat. Problémem je zejména to, že když začnou nemocní pociťovat první příznaky, je už pozdě. Nemoc obvykle přichází velice nenápadně a dlouho se neprojevuje.

Pomoci může kokosový olej

Skupina vědců ale narazila na úžasný objev, který šokoval širokou veřejnost:

  • Kokosový olej může zabít až 93 % rakovinných buněk, které způsobují rakovinu tlustého střeva.
  • A to za pouhé dva dny!

Vědci zjistili, že tento účinek má kokosový olej zejména díky kyselině laurové, která tvoří 50 % kokosového oleje. Studie využívaly in vitro a in vivo experimenty na potkanech. Oba experimenty poskytly stejné výsledky.

Rychlé a silné účinky

Kyselina laurová ničí rakovinné buňky a způsobuje oxidační stres. To významně snižuje hladiny glutathionu, na kterých závisí rakovinné buňky. Skutečným problémem je, že tento typ výzkumu je pro sponzory extrémně nákladný a neatraktivní, protože přírodní léčby nelze patentovat. Prostě je nezajímají farmaceutické společnosti, které takový výzkum financují, i když jejich cílem je blahobyt celé populace.

Co je kyselina laurová?

Jedná se o mastnou kyselinu, která se mimo jiné nachází také v mateřském mléce. Posiluje imunitní systém a má silné antibakteriální vlastnosti. Jak je uvedeno v klinických studiích Americké asociace pro výživu, „tuky z kokosového oleje“ mohou být užitečné při léčbě a prevenci stavů, jako je cukrovka, osteoporóza, virová onemocnění (mononukleóza, hepatitida C, herpes atd.), onemocnění žlučových cest, chronická nemoc a rakovina “. Bylo také prokázáno, že kokosový olej snižuje vedlejší účinky chemoterapie. Celkově vylepšuje zdraví pacientů s rakovinou.