Lékaři jí v 86 letech nevěděli pomoci se skoliózou a bolestí páteře: Vzala medicínu do vlastních rukou a nyní vysvětluje jak se podle jejího metody, může léčit každý

0
(0)

Dalibor , 29. 05. 2024

86 letá babička měla dlouhá léta problém s páteří a skoliózou.

Její stav byl natolik špatný, že už téměř vůbec nechodila

Pak jí jedna známá poradila, ať vyzkouší jógu. Chtěla si tak záda napravit přirozeným způsobem, aniž by do sebe musel cpát drahé umělé pilulky nebo podstupovat jiné bolestivé zákroky. Zda se jí to podařilo, se již brzy dozvíte.

Jóga

Jóga je prastaré univerzálně cvičení těla i ducha, které praktikují lidé po celém světě už několik století, ne-li tisíciletí. Jóga má celou řadu výhodných vlastností a účinků, které pomáhají léčit naše tělo i ducha. Joga patří mezi osvědčené postupy a cvičení, které se používají po celém světě již velmi dlouhou dobu. Jóga je vynikajícím prostředkem k udržení postavy a zklidnění naší mysli. Je součástí východní kultury, která je právě na očistu mysli a těla přizpůsobena nejvíce. Někdy je však jóga jediným možným způsobem, jak tyto problémy vyřešit.

Starší žena, Anna Pesche, trpěla po mnoho let svého života skoliózou

S postupem času se její bolest stala nesnesitelnou a žena se téměř přestala hýbat. Jakýkoliv pohyb jí dělal velké potíže. Skolióza je poměrně časté onemocnění, při kterém se páteř ohýbá jedním směrem. Většině pacientů, kteří touto nemocí trpí, je nabízena korekce páteře nebo chirurgický zákrok. Anna se však rozhodla, že ani jednu z těchto možností nepřijme a rozhodla se vyřešit onemocnění po svém.

Zázrak během měsíce

Její rozhodnutím byla právě jóga. Před jógou vyzkoušela mnoho metod, například akupunkturu, hodiny s fyzioterapeutem, manuální terapie a další. Vše pomohlo, ale mělo to jen dočasný účinek. Nakonec si našla instruktorku jógy Rachel, která s ní po měsíci dokázala zázraky. Naučila ji ásany, které jí pomáhají s bolestí. Po měsíci lekcí tak byla Anna opět schopna chůze nebo tance. Rachel totiž brala ze svých vlastních zkušeností, kdy 5 let trpěla silnými bolestmi zad a jen jóga jí pomohla.

Video