Lékař už byl ze mě zoufalý, tak mi přikázal jíst sušené meruňky. Každý den jsem snědla 4 kousky, a takový zázrak jsem opravdu nečekala!

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2020

Jelikož jsou meruňky sušené při nízkých teplotách, zachovává se u nich nejen vysoký obsah vitálních a minerálních látek, ale vyznačují se také svou neopakovatelnou charakteristickou chutí.

Meruňky obsahují tolik prospěšných látek, že se o nich mluví jako o ovoci zdraví. A o těch sušených to platí dvojnásob. Správným sušením totiž nejen, že neztrácejí své živiny, ale obsahují například mnohem více železa. Sušené meruňky tak velmi výrazně zlepšují krvetvorbu a dokáží zlepšit krevní obraz.

Co obsahují sušené meruňky?


Obsahují vysoký obsah vitaminu C, který posiluje imunitu a příznivě ovlivňuje činnost srdce.

Na správnou funkci nervové soustavy dohlíží thiamin. Další z řady vitaminu B je kyselina pantothenová. Její nedostatek může způsobovat depresi, špatné trávení a vředy. Oranžová barva naznačuje velké množství beta-karotenu, který dodává tělu pigment a zároveň je významným antioxidantem účinným v prevenci proti nádorovým onemocněním.

Podstatný je i vysoký obsah karotenoidů, které příznivě působí jako prevence šerosleposti. Díky vysokému obsahu vlákniny jsou výborným lékem pro lidi trpící zácpou. Draslík, kterého je v meruňkách velké množství, reguluje puls, krevní tlak a množství tekutin v buňkách. Významný je obsah kyseliny listové. Tato kyselina snižuje riziko stařecké demence a funguje jako prevence Alzheimerovy choroby. Křemík pomáhá zdraví nehtů, pokožky a vlasů. Meruňky také snižují hladinu cholesterolu, pomáhají zlepšovat astma a snižují pocit únavy a stresu. Z tohoto důvodu si je američtí astronauti brali na vesmírné lety.

Co ještě dokážou?
Sušené meruňky mají vysoký obsah minerálů
Jelikož jsou meruňky sušené při nízkých teplotách, zachovává se u nich nejen vysoký obsah vitálních a minerálních látek, ale vyznačují se také svou neopakovatelnou charakteristickou chutí.

Sušené meruňky = zpomalení růstu leukémiových buněk.


Vědci dokázali, že kyselina retinová z meruněk zabraňuje nekontrolovanému růstu leukémiových buněk.


 
Sušené meruňky = dodávají energii.


Sušené meruňku jsou koncentrovaným zdrojem energie. Pouze pár sušených plodů dokáže obnovit ztracenou energii ve velmi krátkém čase. Brali si je s sebou i američtí kosmonauti při letech do vesmíru.

Sušené meruňky = působí antibakteriálně


Meruňky obsahují mnoho kyseliny salicylové, která působí antibakteriálně, dokáže v žaludku a ve střevě zničit chorobné zárodky a také zastavit hnilobné procesy.

Sušené meruňky = napomáhají nerušenému spánku


Věděli jste o tom, že 3-4 sušené meruňky před spaním mohou zredukovat potřebu močení během noci?

Sušené meruňky mají nízký glykemický index
Sušené meruňky mají nízký glykemický index, takže se nepohrát s vaší hladinou cukru v krvi.

Sušené meruňky = superpotravina


Meruňky obsahují kyselinu salicyové, velký obsah flavonoidu quercetin (Q10), který je známý jako lapač volných radikálů. Kyselina salicyová působí antibakteriálně.
Sušené meruňky jsou čisté bioaktivní balíky s téměř pětinásobným účinkem jako čerstvé.