Lékař už byl ze mě zoufalý, tak mi přikázal jíst denně 2 banány. To co se stalo později s mým tělem, byl pro mě obrovský šok!

0
(0)

Dalibor , 23. 01. 2020

Banány jsou nejen neuvěřitelně chutné a osvěžující ovoce. Jsou také velmi zdravé, protože obsahují hodně vlákniny a přírodních cukrů (glukóza, fruktóza a sacharóza), což je důvod, proč většina sportovců je používá jako přírodní posilovače energie.

Ale věděli jste, kolik zdraví můžete získat jen jedením 2 banánů denně? Nedávná studie ukázala, že 2 banány vám mohou poskytnout dostatek energie na intenzivní výkon 1½ hodiny.

Ale jejich výhody nepřestávají zvyšovat energii. Banány mohou také ochránit vaše tělo před mnoha zdravotními problémy, a jakmile si o nich budete číst, budete chtít začít jíst hned.

2 banány denně, vám pomohou:


Krevní tlak

Banány obsahují hodně draslíku, ale téměř žádný sodík, proto jsou pro lidi s vysokým krevním tlakem skvělou výživovou volbou. Banány byly doporučené i FDA jako ovoce snižující riziko, pokud jde o mrtvice a vysoký krevní tlak.

Funkce mozku

Podle studie, která proběhla na škole Twickenhalm v Anglii, banány mohou stimulovat vaši mozkovou funkci a zlepšit vaši koncentraci, jak dokázalo 200 studentů, kteří během zkušební doby jedli 3 banány denně.

 Vředy


Podle odborníků z oblasti zdravotnictví jsou banány velmi uklidňující ovoce, které vám pomohou předcházet a léčit problémy s střevem. Banány neutralizují žaludeční kyseliny a zklidňují váš podrážděný žaludek mazáním jeho STĚN.

Anémie

Banány obsahují vysoké koncentrace železa, a proto jsou doporučovány lidem trpícím na anémii, protože železo podporuje tvorbu hemoglobinu v krvi.

Zácpa

Jelikož banány obsahují hodně vlákniny, je to vynikající řešení pro zácpu. Pokud máte zácpu, snězte banán.

Pálení žáhy

Jelikož banány mají antacidový účinek na váš organismus, je to skvělé řešení pro pálení žáhy. Jediné, co musíte udělat je sníst banán.

Stres

Banány obsahují hodně vitamínu B, což je velmi prospěšné pro váš nervový systém. Podle nedávné rakouské studie může pracovní stres často vést lidi k přejídání se zpracovanými potravinami, jako jsou chipsy a cukrovinky, které významně zvyšují denní příjem kalorií. Banány mohou skutečně uklidnit stres a potlačit vaši chuť k jídlu, což je důvod, proč byste JEJICH měli vždy nosit v případě, že vás přepadne stres.


 
Krása

Kosmetické krémy a spreje jsou drahé a často neúčinné a jedovaté roztoky k ošetření hmyzu. Banány jsou mnohem zdravější a efektivněji. Jediné, co musíte udělat, je třít banánové kůry o obličej, a podráždění a otoky budou okamžitě odcházet.

Vysoká teplota těla

Banány se také nazývají "chladicí ovoce" některými odborníky na výživu, protože mohou snížit tělesnou teplotu, zejména u těhotných žen. To je důvod, proč mnoho žen v Thajsku konzumuje banány během těhotenství.

Deprese

Podle nedávné studie MIND banány mohou být velmi užitečné pro úzkostlivé a depresivních lidí, protože jsou známé, že snižují obavu a zlepšují náladu.

Důvodem, proč jsou dobré pro depresi a úzkost, je to, že obsahují tryptofan - bílkovinu, která se promění na hormon štěstí serotonin. Pokud máte pocit deprese nebo úzkosti, ujistěte se, že pravidelně konzumujete banány.

Kocovina

Banány je možné kombinovat s mlékem a medem, což je pravděpodobně nejlepší pro kocovinovú kúru. Banánový medový pryšec je skvělý, protože je skvělou kombinací tří uklidňujících přísad. Banán uklidňuje žaludek, mléko hydratuje vaše tělo, zatímco med obnovuje cukry, které jste ztratili.

Ranní nevolnost

Banány zvyšují hladinu cukru v krvi a zklidňují žaludek. Proto se doporučují těhotným ženám, které mají ranní nevolnost, ale i dalším lidem, kteří se cítí nevolno.

Jak jste již četli, banány mohou zvýšit vaši energii, mozkovou funkci, ale mimo jiné také zlepšit náladu a krevní tlak.

A pro ty, kteří upřednostňují jablka, banány obsahují 3krát více fosforu, 2-krát více sacharidů, 5-krát více železa a vitamínu A a 4-krát více bílkovin, ale i draslík a jiné prospěšné živiny.

Takže, pokud chcete dostat do některých z výše uvedených podmínek, ujistěte se, že budete jíst 2 banány denně.

Pokud se vám líbí tento článek, můžete ho sdílet se svými přáteli a rodinou!

👍 Tento návod je užitečný