"Čaj nepiji a nedoporučuji to ani vám" říká známý doktor. Toto jsou jeho důvody.

0
(0)

Tomáš , 26. 07. 2021

Lékař už je sice po smrti, ale ještě předtím stihl zveřejnit svůj vlastní recept, kterým si pomůžete od látek, které nemají dobrý vliv na životní prostředí a tím pádem na lidské zdraví. Lékař Ivan Pavlovič Neumyvakin například tvrdí, že čaj není pro tělo vhodný a nedoporučuje ho pít.

Lékař celý život hledá alternativní metody léčby na různé zdravotní potíže

Před samotným zahájením léčby je nejdříve dobré změnit své návyky. Lékař sice patřil mezi špičku, ale i tak stále hledat možné varianty toho, jak lidi vyléčit pomocí lidové medicíny a také lidé, kteří se na tradiční a přírodní medicínu zaměřují. Doktor Ivanovič uvedl do chodu několik principů, podle kterých by se měl řídit každý, kdo chce zůstat dlouho zdravý.

Prvním z nich je, že bychom měli méně jíst. Postupně bychom měli své porce jídla snižovat, protože je to první krok k tomu, abychom zůstali zdraví. Přejídání je škodlivé, navíc si ničíte také trávení. Většina lidí bohužel jídlo strašně hltá, jíme, když jste naštvaní nebo při sledování televize a vůbec nevnímáme, co jíme a kolik toho sníme. Na jídlo bychom se měli soustředit a věnovat se hlavně žvýkání a kousání. Dohromady bychom neměli míchat potraviny s vysokým podílem sacharidů a zároveň bílkovin.

Po jídle si odpočiňte a nejezte na noc

Po jídle je potřeba si několik minut odpočinout. Nevstávejte od stolu příliš rychle, jezte pomalu, klidně a jídlo si vychutnávejte. Nechte trávicí systém udělat svou práci a nespěchejte. Jinak vám bude těžko a s těžkým žaludkem se zase těžko bude pracovat. Poslední jídlo byste si měli dát nejpozději v sedm hodin večer. Zabráníte tak tomu, že se budete přejídat a předejdete nadváze.

Sklenici vody si dopřávejte vždy 10-15 minut před jídlem. Při samotném jídle byste pít neměli vůbec, stejně tak jako po jídle. Pití po jídle totiž naruší správné fungování střev a mohl by vás bolet žaludek. Každý den do sebe dostaňte aspoň dva litry vody, klidně začněte s menšími objemy, ale na pitný režim je nutné si zvyknout. Čím méně vody vypijete, tím více ji budete zadržovat.

Horké jídlo není vhodné, jednou týdně si udělejte speciální den

Mezi nezdravé patří teplé jídlo. Počkejte vždy chvilku, než se ochladí a poté se pusťte do jídla. Stejné pravidlo platí také při pití horkých nápojů. Jeden den v týdnu můžete s jídlem experimentovat, a dopřát si například jen zeleninu nebo ovocné džusy. Pokud se budete alespoň jednou týdně postit, posílíte tím metabolismus a ozdravíte orgány.

Můžete dřepovat nebo dělat kliky, abyste se udrželi ve formě. Pokud cvičit nemůžete, zařaďte do svého cvičebního plánu obyčejnou chůzi. Pokud nemáte opravdu hlad, jíst byste neměli. Naučte se poslouchat své tělo, které vám řekne, kdy má opravdu hlad a kdy jindy se jedná o žízeň. Abyste se udrželi zdraví, je nutné trénovat také ducha a psychiku. Jen pokud se budete cítit dobře, vaše tělo bude správně fungovat.