Podle mojí babičky byla tato směs jediným řešením na vypořádáním s nemocemi. Navíc posiluje imunitu.

0
(0)

Tomáš , 30. 08. 2021

Babičky mívají v zásobě vždy ty nejlepší recepty. Jeden takový si dnes představíme. Je to recept, který se předává už po generace, a který vám zajistí dobrou imunitu a pevné zdraví. Přitom budete potřebovat pouze dvě ingredience – křen a med. Přidat ale můžete i citron a zázvor, které zesílí antibiotický účinek.

Má spoustu zdravotních účinků

Tento recept dokonale nahradí vitamínové doplňky. Má spoustu pozitivních účinků na zdraví. Čistí krev, mírně zvyšuje krevní tlak, podporuje imunitu našeho těla a odstraňuje přebytečnou vodu z organismu. Má antibiotické účinky a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Má silný protizánětlivý účinek.

Také chrání buňky před volnými radikály, čímž působí jako prevence rakoviny. Čistí dýchací systém od přebytečného hlenu. Udržuje cévy silné a čisté, pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám a poradí si i s chřipkou a nechlazením. Med působí protizánětlivě, takže pokud ho spojíte s křenem, pocítíte jeho blahodárné účinky.

Vyléčí i zápal plic

Pokud bojujete se zápalem plic nebo s nemocnými průduškami, důkladně očistěte kořen křenu a nastrouhejte ho na hrubém struhadle. Vložte ho do skleněné nádoby a zalijte asi 150 gramy medu. Přikryjte víkem a dejte směs na teplé místo. Druhý den nálev sceďte do tmavé lahve. Lék můžete uchovávat v chladničce asi 6 dní. Pijte jednu čajovou lžičku třikrát denně, abyste předešli nachlazení.

Vzhledem k ostré chuti není směs příliš vhodná pro děti. Stejně tak by si měli dát pozor dospělí, kteří bojují se žaludečními vředy nebo s problémy s dvanácterníkem. Jelikož má med protizánětlivé účinky, můžete lék používat i na bolest krku. Nastrouhaný křen smíchejte se dvěma lžícemi medu a užívejte třikrát denně jednu čajovou lžičku. Účinnou směs pro posílení imunity si připravíte z následujících ingrediencí:

  • 200 g kvalitního medu
  • 250 g křenu
  • 3 cm zázvoru
  • šťávy z 1 citronu

Jak lék připravit?

Zázvor a křen oloupejte a nastrouhejte na jemném struhadle. Vše zalijte sklenicí převařené, ale ne úplně horké vody. Důkladně promíchejte, přikryjte a nechte půl hodiny odležet při pokojové teplotě. Po uplynutí této doby směs sceďte přes čistý a sterilní hadřík. Poté smíchejte všechnu tekutinu s trochou citronové šťávy. Lék konzumujte každý den. Podporuje imunitní systém a funguje jako prevence nemocí a v případě nachlazení zkracuje dobu potřebnou k uzdravení.