Léčivé rostliny, které pomohou vyřešit problémy se štítnou žlázou.

0
(0)

Dalibor , 17. 03. 2021

Onemocnění štítné žlázy postihuje miliony lidí na Zemi, může mít velmi špatné důsledky, a proto se ho každý snaží vyléčit a zabránit mu. Ne vždycky musíte rychle spěchat do lékárny pro průmyslově vyrobené léky, přírodní lékárna je mnohem zdravější, levnější a dostupnější. Zkuste proto použít některé z těchto léčivých bylin.

Mořské řasy

Jedna z nejlepších možností pomoci, pokud jde o problémy se štítnou žlázou, je konzumace mořských řas, které se již dnes dají koupit v mnoha formách a podobách. Díky vysokému obsahu jódu dodávají štítné žláze ty nejdůležitější živiny, čímž podporují nedostatečné funkce štítné žlázy.

Lněná semínka a echinacea

Je možné velmi často slýchat o léčivé síle lněných semínek, která jsou velmi bohatá na vlákninu, čímž pomáhají podporovat funkci štítné žlázy. Echinacea je také velmi populární rostlina, co se týká léčení problémů se štítnou žlázou a obecně o posílení imunitního systému. Udělejte si čaj z kořene echinacey a použijte ho k vyléčení problémů.

Zázvor, lékořice a kopřiva

Zázvor je vynikající lék na nevolnost a je také ideální i pro štítnou žlázu. Je totiž bohatý na zinek, hořčík a draslík, které jsou nezbytné pro zdraví štítné žlázy. Lékořice podporuje produkci hormonu štítné žlázy, zabraňuje zánětu a dalším možným problémům spojeným se štítnou žlázou. Jednoduše pomáhá udržovat štítnou žlázu funkční. Štítná žláza hraje důležitou roli v aktivitě lidského těla, pomáhá dohánět nedostatek živin díky vysokému obsahu jódu. Nejlepší a nejúčinnější je vařit si z kopřiv čaj. Blíží se Velikonoce, kopřivy můžete také velmi snadno přidat do velikonoční nádivky.

Primrose

Primrose je také velmi užitečný pro štítnou žlázu. Kromě vyléčení tohoto problému také chrání naše zdraví, snižuje vypadávání vlasů a menstruační křeče. Ve formě čaje je nejužitečnější při jeho konzumaci. Čaj vám nejvíce pomůže, když jej vypijete teplý.