Rada nad zlato nejen pro kuřáky. Zde jsou ty nejlepší věci které můžete dělat pro vyčištění plic.

0
(0)

Dalibor , 06. 12. 2020

Plíce jsou jedním z našich nejdůležitějších orgánů, a proto je nutné se o ně starat. Za současné situace, kdy řádí virus napadající zejména tento orgán, je třeba mu dodat potřebné látky pro očištění.

Co vlastně plicím škodí

Pokud se vyskytujete poblíž městského ruchu, což je v dnešní době asi nevyhnutelné, přijdete do styku se spoustou faktorů, které vám plíce poškozují.

  • znečištěný vzduch
  • kouření
  • prach
  • přílišný kontakt s chemikáliemi

Je mnoho povolání, které jsou pro zdraví člověka velmi škodlivé. Kupříkladu práce číšníka se sice může zdát jako relativně bezpečné povolání, ale nesmíte zapomínat na jednu věc. Pasivní kouření může být stejně škodlivé jako aktivní. A kvůli této práci s cigaretovým kouřem přicházíte do styku denně. Pokud chcete mít plíce zdravé a čisté, je třeba se nejdřív zamyslet, jestli náhodou nepracujete v prostředí, které vám je nenávratně ničí.

Potraviny podporující čistotu plic

Jak se říká, všeho s mírou. Následující potraviny vám budou prospěšné, jen se to nesmí přehnat. Z ovoce se doporučuje třeba jablko nebo banán. Jablko plíce nádherně vyčistí a je bohaté na vlákninu. Doporučuje se konzumovat v podobě jablečného džusu. Dále není od věci zařadit do svého jídelníčku čas od času česnek. Já vím, že mnoho lidí ho nekonzumuje kvůli nepříjemnému zápachu, který pak cítí v ústech, ale má silné antimikrobiální účinky a tím velmi prospívá zdraví člověka. Jogurt je výhodné jíst nejen kvůli čištění plic, ale je i vysoce bohatý na vápník a skupinu B a pomáhá stavbě kostí. Jako další čistič dobře poslouží třeba rajče. Spolu s pomocí našim dýchacím cestám zabraňuje tvorbě infekce v krvi a pomáhá s astmatem. Jak vidíte, potravin je to opravdu mnoho. Určitě si najdete alespoň jednu, která vám zachutná. Plicím tím pomůžete a ještě si pochutnáte.