Lahodné jídlo, a ještě ke všemu velmi zdravé? Dokáže snížit cholesterol, zabránit infarktu a mrtvici

0
(0)

Dalibor , 26. 03. 2021

Řeč je o datlích. Považují se za jedno z nejzdravějších druhů ovoce vůbec. Není divu, protože jejich výživová hodnota je velmi vysoká. Obsahují látky, které pomohou s mnoha nemocemi, a proto se datle doporučují zahrnout do jídelníčku, a to každý den. 

Zdroj železa

Pokud trpíte anémií, datle budou nejvhodnější volbou k řešení těchto nemalých zdravotních potíží. Stačí 100 gramů datlí každý den. Těchto 100 gramů obsahuje 0,90 mg železa, což je přibližně 11% doporučené denní dávky. Železo je životně důležitá sloučenina, která zvyšuje okysličení těla, a lidé s jeho nedostatkem mohou trpět řadou zdravotních komplikací. Především děti a těhotné ženy by si hladinu železa měli hlídat.  

Ochrana před průjmovým onemocněním

Datle jsou na tom podobně jako banány, obsahují značné množství draslíku, takže pokud máte průjem, datle vám pomohou. Navíc pomohou obnovit správnou střevní mikroflóru, která je taktéž důležitá pro správné vyprazdňování střev. Při každodenní konzumaci podpoříte růst správných bakterií ve střevě.

Zároveň pomohou i se zácpou

Kromě zastavení průjmu, budou mít datle účinný vliv i na zácpu. Pokud si je dopřejete každý den ke snídani, pomohou vám lépe trávit veškeré jídlo, které pozřete. A pokud již zácpou trpíte, namočte několik datlí do sklenice s vodou, umístěte do lednice a ráno slijte. Vodu vypijte na lačný žaludek. 

Dokážou regulovat hmotnost

Datle zajistí pocit sytosti, takže pokud chcete zhubnout, nebudete mít pocit neustálého hladu. Dopřejte si několik datlí na lačný žaludek, dodají potřebný cukr a zajistí pocit sytosti. Rádi bychom upozornili, že datle bude nejlepší si dopřát pouze ráno, a to v přiměřeném množství, jinak místo hubnutí budete přibírat. 

Snižují cholesterol

Datle snižují cholesterol a tím pádem budou vaše cévy chráněné před kornatění a vaše srdce bude chráněné před infarktem. Pokud si dopřejete pár datlí denně, vaše srdce bude chráněno.

Snižuje krevní tlak

Pokud potřebujete snížit krevní tlak, datle mohou být správnou volbou. Mají nízký obsah sodíku, a naopak jsou bohaté na draslík a hořčík. Přibližně pět až šest datlí obsahuje 80 miligramů hořčíku. Existují studie, které poukazují na to, že každodenní příjem 370 mg hořčíku může snížit krevní tlak.