kurkuma zabraňuje zničení buněk a chrání před rakovinou: těchto 17 účinků, dokáže nad tím žasnou i lékaři + recept, který zlepší život!

0
(0)

Dalibor , 16. 08. 2020

Celý svět zná účinky kurkumy a medu. Nejen, že je to skvělá chuť, kterou přidávají ke každému jídlu, ale také příznivě působí na naše zdraví.

Měli byste vědět, co všechno tato zázračná koření dokážou a jak je použít pro zdraví.

  1. Pro dobrou paměť

Denní konzumace medu a kurkumy podporuje funkci mozku - starší lidé by proto měli tyto dvě složky určitě zahrnout do své stravy.

2. Protizánětlivý účinek - přírodní prevence zánětů a více tipů rakoviny

Lékaři se také radují z těchto účinků kurkumy, protože mohou zpomalit nebo zabránit destrukci buněk. Odborníci doporučují například květák ochucený kurkumou - tato kombinace nejen chutná dobře, ale také chrání tělo před zánětem a problémy s ním spojenými. Kurkumin je také známý svými protirakovinovými účinky.

3. Osteoartritida

Pokud trpíte bolestmi kloubů, doporučujeme tento nápoj vyzkoušet: vařte 2 lžičky kurkumy a šálek vody na mírném ohni po dobu 10 minut. Získáte silnější pastu, kterou můžete uchovávat v lednici po dobu 1 měsíce.

Pokud se chcete zbavit bolesti kloubů, doporučujeme přidat lžičku této pasty do sklenice mléka jednou denně a vypít ji.

4. Cukrovka

Kurkuma reguluje hladinu cukru v krvi. Před každým jídlem stačí jíst 1/4 lžičky. Pěkný bonus: pomůže nám zhubnout.

5. Bělení zubů

Můžete snadno vytvořit přírodní bělicí pastu. Použijte 1/2 lžičky sušeného organického kurkumy, přidejte trochu vody a vytvořte jemnou pastu v malém skleněném šálku. Namočte do něj zubní kartáček a jako obvykle si vyčistěte zuby.

Kurkuma nepřispívá pouze k zářivým zubům. Je ideální pro úplnou ústní hygienu. Můžete jej také použít jako ústní vodu. Zabíjí bakterie, které způsobují zubní kaz a onemocnění dásní.

6. Bolest v krku

Nachlazení neznamená, že musíme hned běžet do lékárny. Domácí recepty jsou také účinnou alternativou. Zkuste například 1/2 lžičky kurkumy, 1 lžičky soli, kterou smícháte ve sklenici s teplou vodou.

7. Antioxidanty

Stojí za zmínku, že kurkuma je skvělý antioxidant, který nejen odstraňuje toxiny z těla, ale také usnadňuje usínání! Přidejte horké mléko špetkou kurkumy a lžičkou medu - před spaním dostanete perfektní nápoj.

8. Popáleniny

Aloe plus kurkuma - to stačí na popáleniny. Stačí smíchat aloe gel s trochu kurkumou a aplikovat výslednou kaši na postiženou oblast.

Akné, rány nebo jiné kožní vady jsou vyřešeny kurkumou smíchanou s máslem. Smíchejte obě složky 1: 1 a aplikujte na problémové oblasti.

10. Zdraví zákazníci

Kurkuma vyhlazuje vrásky a krásně rozjasňuje pokožku. V misce smíchejte malé množství vody, lžičku ovesné vločky a 1/2 lžičky kurkumy.

Naneste masku na omytou tvář a nechte působit 10 minut. Poté omyjte teplou vodou a aplikujte zvlhčovač.

11. Anémie

Smíchejte 1/4 lžičky kurkumy a 1 lžičky medu. Takže máte denní lék.

12. Hubnutí

Recept na ideální snídani: 1/2 l vařené vody přidejte 1 čajovou lžičku sypaného černého čaje, špetku skořice, lžičku kurkumy, lžičku medu a 3 plátky strouhaného zázvoru. Když zamícháme led, vypustíme ho a přidáme 1/2 l bílého jogurtu. Skladujte v lednici a používejte jako základnu, používejte v müsli :).

13. Bolest hlavy

Nechcete osobní léky s nízkou bolestí? Zkuste špetku kurkumy ve sklenici teplého mléka.

14. Krása kurkumy

Tato koření mají také zkrášlovací účinky. Indické nevěsty používají před svatebními účty. Pomáhá při lupinách, zvětšených pórech na obličeji a bělení zubů. Říká se jí „čistička krve“, což se odráží i ve zdravě vypadající dívce. Udržuje svou flexibilitu, vyživuje ji a zabraňuje známkám stárnutí.

Přírodní medicína z kurkumy

potřebujeme:

1 PL medu

1 lžičku kurkumy

1 citrón

1 litr teplé vody

1 špetku pepře

Doporučuje se používat organické složky abyste omezili přísun pesticidů nebo jiných škodlivých látek.

postup:

Šťávu z citronu vymačkejte do nádoby. Přidejte teplou vodu, med, kurkumu a pepř. Důkladně promíchejte, abyste získali homogenní nápoj. V případě potřeby jej lze skladovat ve vzduchotěsné nádobě v lednici.

dávkování

Doporučuje se konzumovat 1 pohár denně před snídaní po dobu 2 týdnů.

kontraindikace

  • Med se nedoporučuje dětem mladším než jeden rok z důvodu rizika dětského botulismu. Rovněž se nedoporučuje alergikům na včelí produkty.
  • Citron se nedoporučuje lidem trpícím žaludečními vředy.
  • Kurkumu není vhodné konzumovat při ucpání žlučových cest.