Recept na "myslivecký řízek" od tety ze Slovenska. Stačí přidat trošku sýru a uvidíte jak dobře to může změnit chuť.

0
(0)

Dalibor , 17. 02. 2021

Jestli už vás nebaví klasický kuřecí řízek, můžete vyzkoušet jeho obměnu. Může se zdát, že se jedná ho holandský řízek, který je podávaný se sýrem, tento recept si ale můžete vymazlit podle své chuti.

Řízek podávejte nejlépe ještě horký, vynikne jeho chuť

Na tento recept si připravte:

  • Kuřecí prsa
  • 150 g tvrdého sýru
  • 1 vejce
  • 3 lžíce mouky
  • Sůl a pepř podle chuti

Nejprve si připravte všechny suroviny. Kuřecí prsa si rozmrzte, pokud jste je vytáhli z mrazáku. Chlazená nechte jen v lednici a vyndat je můžete těsně před přípravou. Sýr nastrouhejte na hrubém struhadle. Dodá masu šťavnatost. Kuřecí prsa nakrájejte na drobné kousky, a smíchejte se sýrem.

Přidejte vejce, mouku, sůl a pepř. Hmotu dobře promíchejte, aby se všechny ingredience spojily. Z této hmoty poté tvaruje řízky, a postupně je dávejte do pánve se zahřátým olivovým olejem. Smažte je asi 3-5 minut z každé strany. Takto připravený řízek podávejte s oblíbenou přílohou a nejlépe ještě horký.

Na kuřecí řízky najdete nespočet receptů

Kuřecí řízky si můžete udělat buď z prsou, nebo stehen. Každý preferuje něco jiného, takže záleží čistě na vás. Vyzkoušejte kuřecí řízky v jogurtu. Na jogurtovou marinádu budete potřebovat bílý jogurt, hořčici, česnek, vejce, šťávu z půlky citronu, chilli koření, pepř a sůl.

Všechny suroviny smíchejte dohromady a poté v něm obalte kuřecí stehenní řízky, které si nejdříve umyjte, osušte a naklepejte. V marinádě je nechte alespoň dvě hodiny, ale nejlépe přes noc. Naložené maso poté obalte ve strouhance, kterou smíchejte se strouhaným sýrem. Dejte péct do trouby na 180 stupňů asi na 45 minut a hlídejte, aby se nespálily. V polovině pečení řízky obraťte, aby byly rovnoměrně opečené z obou stran.

Jako přílohu můžete podávat opečené brambory, šťouchané brambory nebo bramborovou kaši. Vyzkoušejte i další recepty, určitě nezůstane pouze u několika.

👍 Tento návod je užitečný