Už nemusíte čekat! Kuchyňský trik, který vám pomůže rozmrazit maso rychlým a bezpečným způsobem.

0
(0)

Dalibor , 06. 05. 2021

Snad úplně každý z nás kupuje maso do zásoby. Jakmile ho doneseme domů, rozporcujeme ho, dáme do pytlíků a zamrazíme ho. Jakmile ho chceme uvařit, nemusíme do obchodu, ale pouze ho vytáhneme a rozmrazíme. Ovšem samotné rozmrazování je zdlouhavý proces. Zdá se jednoduchý, ale mnoho lidí při něm chybuje. Jak tedy postupovat správně, a co nejrychleji? Existuje jeden trik, díky kterému maso rozmrazíte rychle a bezpečně.

Co platí, to zůstává

Obecně platí, že by mělo být maso rozmrazené postupně. Tímto způsobem zachováte kvalitu, chuť, ale i bezpečnost masa. Mnoho lidí neplánuje dopředu, co uvaří, a proto bezprostředně před vařením vytahují maso z mrazáku a strčí je do mikrovlnné trouby na rozmrazení. Jenže i když spustíte program na rozmrazování, maso je nerovnoměrně rozpuštěné, někde dokonce uvařené. No, jednoznačně to není ani bezpečné, ani chuťově dokonalé. Nejlepší tedy bude, když si maso vytáhnete den předem z mrazáku a umístíte ho do lednice. Nebo je také možné využít jeden méně známý trik.     

Pro rychlejší rozmrazení masa postupujte následovně

Vytáhněte maso z mrazáku a zkontrolujte, zda není pytlík někde natržený. Pokud ano, dejte maso do jiného sáčku. Vezměte si nádobu, hrnec nebo pánev a napusťte do ní vodu pokojové teploty. Nyní přichází čas na prozrazení triku. Maso odložte na kovový povrch. Nejlépe na plech, který máte například na pečení buchet. A na maso položte naplněnou nádobu s vodou. Nechte takto působit přibližně deset až dvacet minut, záleží na druhu masa, ale i jeho tloušťce. Po této době bude maso rozpuštěné a připravené ke zpracování.

Vysvětlení

Zní to celé zajímavě, ale věřte, že je tento postup lepší a bezpečnější než maso umístit do mikrovlnné trouby a mít ho napůl uvařené. Tajemství tkví v působení tlaku a tepla. Mezi kovovými deskami bude maso tát mnohem rychleji. Důležité je, že tímto způsobem se maso nezačne ohřívat na takovou teplotu, aby se uvařilo. Tímto způsobem můžete ušetřit spoustu času, ale i chuť masa. Navíc jde o bezpečný postup rozmrazování. Jakmile bude maso rozmražené, umyjte ho, otřete papírovými utěrkami a můžete jej dle libosti zpracovat.