Jste dobrá hospodyňka? Kuchyňské triky, které spousta žen v domácnosti nezná.

0
(0)

Dalibor , 25. 11. 2020

Téměř každý z nás by potřeboval, aby měl den více než 24 hodin. Během nich nestíháme všechno, co máme v plánu, spěcháme, děláme věci napůl a nakonec stejně nemáme hotové nic. Těchto několik triků vám ušetří čas i energii, kterou můžete využít při lepších činnostech.

Krájecí prkénko otřete citronem, omáčku zamrazte

Jestli jste to přehnali s omáčkou a udělali ji více než obvykle, můžete ji nalít do tvořítek na led a zmrazit ji. Bude se vám určitě hodit později. Může být základem pro přípravu dalších pokrmů. Krájecí desku můžete snadno očistit citronem. Rozkrojte ho na polovinu, jednou promažte prkénko, poté osolte, nechte chvíli odstát a druhou polovinou citronu ji otřete.

Zajímavým nápadem je dát do nádoby s nutellou nebo džemem trochu zmrzliny, abyste snadněji odstranily zbytky z nádoby. Sklenice pak můžete použít jako nádobu na dárek nebo si je můžete nechat například na trvanlivé potraviny. Dentální nit můžete použít k řezání koláče nebo dortu. Bude to mnohem jednodušší než krájení nožem. Navíc vám odpadne také neoblíbená činnost, a to mytí nádobí. Nit pak jednoduše vyhodíte. Použít můžete i obyčejnou, ale silnější nit.

Dalším tipem můžete zabránit namočení stolu. Stačí pod prkénko dát papírový ručník. Papírový ručník můžete použít i do lednice na listovou zeleniny, uchová si tak déle čerstvost.

Česnekový lis pomůže k vypeckování

Balonky, které většinou potřebujete k vytvoření atmosféry na dětských oslavách, můžete použít ke zchlazení vína. Stačí je mírně nafouknout, naplnit ledovou vodou, vložit jich pár do umyvadla a k nim přidat lahev vína. Tato metoda udrží víno chladné po dlouhou dobu.

Nebaví vás peckovat třesně? Pomoci si můžete lisem na česnek, díky kterému si ušetříte mnoho času. Nemáte již místo v chladničce? Uložte jídlo do pytlíku a pomocí pinzety připevněte na mřížovou polici.

Jestli je vás v rodině víc nebo pořádáte party, určitě se vám bude hodit tento tip. Naráz můžete jednoduše upéct dvě pizzy a to tak, že je rozpůlíte a všechny čtyři plátky umístíte směrem ke všem stranách pekáče.

Tyto triky vám nejen v kuchyni pomohou ušetřit čas a vy můžete energii vložit do smysluplnějších aktivit. V tomto čase, kdy se domácnosti připravují na adventní čas, vám některé mohou přijít vhod, abyste si Vánoce užili v klidu a bez zbytečného stresu.