Krevní skupina Rh negativ: Jsou mezi námi mimozemšťané?

0
(0)

Dalibor , 15. 03. 2020

Lidé zde na Zemi nejsou až tak velmi dlouho. Život po Zemi kroužící kolem Slunce se zde potuloval miliony let předtím, než jsme se tu objevili. Ve srovnání s časem existence vesmíru jsou i ty miliony let jen jako malé skvrny.

Je těžké představit si kolem sebe jakýkoli jiný život. Nicméně pravděpodobnost, že ve vesmíru nejsme sami, je asi tak velká jako množství hvězd, které vidíme na noční obloze.


 

Ještě dřív, než se podíváme na hvězdy, prozkoumejme fenomén, který lidé v současnosti nazývají "mimozemským" životem, právě teď žijícím mezi námi.

 

Rh-negativ: Co to znamená?
Dříve, než budeme pokračovat dál, chceme, abyste věděli, že nemluvíme o malých zelených múzických z Marsu. Ten, o kom mluvíme, se pravděpodobně podobá na vás nebo na mě.

Ti, o kterých mluvíme, jsou lidé, přesněji řečeno lidé, jejichž krevní skupina má Rh negativ.

Naše krevní skupiny hovoří o markerech, které se nacházejí na povrchu našich červených krvinek. Červené krvinky v krvi mohou být A, B, AB nebo O.

Červené krvinky mají na svém povrchu i protein, který se nazývá Rh. Lidská krev tak může být buď Rh pozitivní, což znamená, že máte Rh protein.

Nebo můžete být Rh negativní, což znamená, že nemáte Rh protein. Takže vaše krevní skupina, spolu s Rh pozitivním nebo Rh negativním faktorem, určují vaši konečnou krevní skupinu.

Ale proč bychom měli předpokládat, že lidé s Rh negativ jsou z jiného světa?

Teorie o mimozemšťanech


Lidský Rh- faktor je opředen záhadou hlavně proto, že tato krevní skupina se vyskytuje velmi ojediněle, přibližně jen u 15% populace.

Řekněme si, co dělá tuto skutečnost takovou záhadnou. Je to otázka: jak se tito lidé dopracovali ke Rh-?

Zákony genetiky uvádějí, že charakteristiky, které máme, můžeme dostat jen děděním od našich předků, aniž by tam byly obsaženy genetické mutace.


Takže, pokud lidské bytosti a opice pocházejí od stejného předka, mělo by se to odrážet v naší krvi. Ale zatím, co všechny opice mají Rh +, ne všichni lidé mají Rh +.

 

Faktem je, že největší seskupení lidí, kteří mají Rh-, žije v baskické oblasti ve Španělsku; 30% populace má Rh negativní.

Odkud pocházejí tito tajemní lidé?
Odkud tedy pochází tato skupina lidí s Rh negativní krví? Zatímco jejich původ je stále záhadou, vědci se domnívají, že poprvé se objevily před 35 000 lety.

Hodně o Rh- krve bohužel nevíme. Jsou však věci, které jsou nám známé. Jednou z nich je, že pokud má žena Rh- a je těhotná a čeká dítě s Rh +, její tělo může vnímat své dítě jako cizí těleso.

Krev s Rh + a krev s Rh- se nemíchá, takže tělo matky vytváří protilátky, které se snaží bojovat proti vnímané hrozbě. Naštěstí za pomoci moderní medicíny existuje léčba, kterou se dá pomoci matkám, aby se tomu zabránilo.

Další potenciální výhodou, kterou mají lidé s Rh- v porovnání s ostatními lidmi je to, že mají schopnost odolávat určitým chorobám.

Předpokládá se, že lidé s Rh- mohou být odolní vůči některým účinkům parazita Toxoplasma. Tento parazit je velmi rafinovaný.

Může napadnout lidské tělo a poškodit mozek, zejména u kojenců. Je toho hodně, co nevíme o Rh- a je možné, že existují ještě i jiné výhody, kterými obdařili svých nositelů.