Krém, který vás zbaví pih a pigmentových skvrn: stačí dvě ingredience

0
(0)

Dalibor , 02. 10. 2020

Pokud vás trápí nepěkné skvrny na obličeji nebo nejednotná barva vaší pokožky, pak zpozorněte. Přípravou tohoto krému, na který vám vystačí pouhé dvě ingredience, se jich můžete zbavit. Nejedná se o drahé nebo nedostupné ingredience. Když zajdete do svého supermarketu, téměř vždy na tyto dvě ingredience narazíte. S jejich pomocí můžete vybělit svou pleť od pigmentových skvrn a pih a navíc získat zdravou pleť.

Jen dvě ingredience

Nyní už je čas odtajnit tyto ingredience. Jedná se o petrželové listy, které obsahují spoustu minerálů a vitamínů, a o citron (nebo jablečný ocet). Šťáva z petrželových listů obsahuje éterické oleje s vysokým obsahem draslíku a manganu. Petrželový list má své dlouholeté využití v kosmetice, kde se používá právě pro své bělící a regenerační vlastnosti. Kromě pih a pigmentových skvrn si poradí také se zarudlou pokožkou, otoky a jinými podrážděními.

Skvělý petrželový list

Petrželový list má své nezastupitelné místo také v lidovém léčitelství, kde se používal stovky let. Jeho použití nebylo pouze v kosmetice, ale hlavně na poli medicíny. Lidé ho používali při horečkách, onemocnění ledvin, onemocnění močových cest, jako lék na cukrovku, záněty očí a impotenci. Kromě těchto úžasných vlastností si ale může přičíst i několik přínosů právě na poli krásy: chrání před vznikem vrásek a pomáhá eliminovat akné a černé tečky.

Jednoduchý krém se zázračnými schopnostmi

A právě proto je petrželový list hlavní surovinou v tomto receptu. Zde je návod, jak si připravit léčivý krém pro dokonalou a zdravou pokožku. Budete k tomu potřebovat:

  • 2 lžíce nasekaného petrželového listu (mohou být 2 lžíce sušeného),
  • 1 čajovou lžičku citronové šťávy nebo jablečného octa,
  • 200 ml vody.

Petrželový list zalijte horkou vodou a vařte na mírném ohni asi 15 minut. Poté odstavte a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Sceďte a přidejte citronovou šťávu. Nalijte do lahvičky a uchovávejte v lednici maximálně 6 dnů. Používejte ráno a večer.