Krásná a hebká pokožka chodidel díky domácím přípravkům. Takto můžete i vy mít chodidla jako miminko.

0
(0)

Dalibor , 23. 04. 2021

Během léta chodíme často v pantoflích, žabkách nebo sandálech. Není proto žádoucí mít na nohách suchou, zrohovatělou kůži nebo kuří oka. Přitom stačí málo a vaše nohy budou krásné, jemné a zdravě vypadající. Zázračným prostředkem je v tomto případě mořská sůl, která obsahuje spoustu minerálů a prospěšných látek.

Namočte nohy do vody se solí

Pokud mořskou sůl z nějakého důvodu nemůžete sehnat, zkuste se poohlédnout alespoň po nějaké hrubozrnné soli. Do větší misky nebo lavoru nalijte teplou vodu. Neměla by být příliš horká; vyzkoušejte, zda v ní bez problémů udržíte prst. Ve vodě rozpusťte půl hrnku soli a namočte do ní obě nohy. Tuto proceduru je nejlepší provádět večer.

Nohy nechte v lázni koupat alespoň půl hodiny. Můžete přitom odpočívat, číst nebo se třeba dívat na televizi. Po půl hodině nohy vytáhněte, osušte a otřete čistým ručníkem. Vaše pokožka by měla být znatelně jemnější a sametová. Efekt ještě podpoříte, když pak nohy namažete silnější vrstvou mastného krému a zabalíte je na noc do tenkých bavlněných ponožek. Vyberte takové, u kterých vám nevadí, že je krém zamastí.

Dopřejte si peeling

Do koupele můžete přidat ještě další ingredience, aby se efekt znásobil. Například jablečný ocet a citronová šťáva zanechá nohy nádherně hebké. Celou proceduru opakujte dvakrát až třikrát týdně. Velmi zrohovatělou kůži odstraňte pemzou nebo hrubším kartáčem. Nezapomeňte je pravidelně promazávat krémem nebo kosmetickou vazelínou.

Dopřát si můžete i peeling chodidel. Použít k němu můžete kávovou sedlinu, kukuřičnou mouku nebo hnědý cukr. Jsou to vynikající exfolianty, které pokožku zbavují odumřelých buněk a zanechávají ji vyhlazenou a hebkou. Stačí vybranou ingredienci smíchat s libovolným olejem, aby se vytvořila pastovitá hmota, a krouživými pohyby ji nanést na chodidla. Pak peeling opláchněte vodou a nohy namažte krémem.