Kouzelná výživa pro orchideje: Nejsilnější životabudič pro pokojovky máte zcela zdarma!

0
(0)

Dalibor , 23. 06. 2020

Často si ani neuvědomujeme, že ty nejlepší věci máme celou dobu rovnou pod nosem a co je nejlepší - zcela zdarma.

Výživa pro pokojové rostliny

Tutu výživu mi poradila moje souseda, neměla jsem žádný důvod nevěřit jí, protože její květy obdivuji už celá léta - ať už pokojové nebo balkonové rostliny má suverénně nejkrásnější. Dlouho kvetou a vydrží její celé roky, co se například nedalo říct o mých orchidejí, které mi často po odkvětu už více nezakvitli.

Jsem proto ráda, že znám tento levný zlepšovák, jak jim a stejně i jiným izbovkám dodat sílu, energii a správnou výživu. Odvděčí se krásným kvetením, ale i zdravým a pevnými zelenými listy.

Kouzelná voda na orchideu a další pokojovky 

Nejde o nic jiného, ​​než o obyčejnou vodu po namáčení rýže. Ta voda, kterou mnozí z nás vylévají do odtoku je plná vitamínů a živin, které rostlinky potřebují hlavně v období kvetení a růstu. Voda z rýže obsahuje množství látek, které nacházíme v kupovaných hnojivech pro rostliny. Jsou v ní vitamíny skupiny B (zejména B1 a B2), "NPK" prvky (dusík, fosfor, draslík). škroby, tuky, sacharidy, ale také komplexní živiny, které rostlinka přemění na energii, sílu a odolnost vůči škůdcům. Vodu můžete klidně odložit do chladničky a použít kdy potřebujete. Orchidej a další rostlinky zaléváme jednou za 15-20 dní. Nikdy však nezalévejte se studenou vodou, je nutné, aby voda měla pokojovou teplotu!

Příprava je jednoduchá - rýži stačí namočit do vody, nechat chvíli vyluhovat a následně scedit.

Tajemství krásných vlasů

Tajemství krásných vlasů asijských žen tkví v obyčejné rýžové vodě. Půl šálku neuvarejnej rýže důkladně propláchněte a vsypte do misky. Zalijte ji 2-3 šálky vody a nechte namočenou 30 minut. Pak si vodu sceďte do jiné nádoby a použijte na opláchnutí vlasů.

Fermentování - podle výzkumů má takto připravená voda více antioxidantů, takže by měla více bojovat proti poškození vlasů i buněk kůže. Postupujte stejně jako při namáčení, ale před scezeným ji nechte alespoň 2 dny stát při pokojové teplotě a kvasit. Teprve potom ji přeceďte a použijte.

Zázrak pro rostliny v zahradě

Rýžová voda se řadí mezi jedno z nejlepších bio-hnojiv do vaší zahrady. A přitom s ní netřeba dělat nic speciálně - stačí ji jen zachytit při proplachování a následně použít k zalévání rostlin ve vaší zahradě.

Skutečná výhoda spočívá v tom, že rýžové vody netřeba mnoho a netřeba ji ani často. Právě naopak, její účinky jsou tak výrazné, že platí pravidlo méně je více. Doporučuje se zalévat rýžovou vodou 1-2 x týdně a to pouze v sezóně. Mimo sezóny, když rostlinky odpočívají, rýžová voda by na ně působila zbytečně stimulačně a neodpočinuli by si. Rýžová voda je zázrakem pro rostlinky hlavně v menších dávkách. Za odměnu se rostliny rychle rozbujet, zrychlí se proces kvetení i dozrávání plodů a rostlinky dostanou skutečnou vitamínovou bombu.

V domácnosti

Rýžová voda pohlcuje pachy a dodává povrchem speciální lesk - zkuste jí přetřít umyvadlo nebo ji použijte na mytí plastových dóz, z nichž potřebujete dostat zápach. Rýžová voda se v Japonsku a Číně používá také k potírání povrchů ze skla, dodá jim nejen lesk bez šmouh, a le škrob zároveň zajistí, že okna zůstanou dlouho v bezvadném stavu.

Recept z dávné minulosti

Už v dávných dobách se hovořilo o pestrých účincích této vody nejen na zdraví. Na její přípravu potřebujeme pouze rýži a vodu. Postupuje se tak, jako kdyby jste ji šli vařit. Vody však přidejte o něco více než obvykle. Pokud směs sevře, odlijte rýžovou vodu a použijte na pijte.

Co dokáže?

Tento nápoj se může pít i teplý i studený. Toto jsou účinky:

Zlepšuje krevní tlak

  • Zvyšuje koncentraci zdraví prospěšných sacharidů v těle,
  • Potlačuje pocit hladu,
  • Hojí gastroenteritidu,
  • Zklidňuje trávení,
  • Čišti pokožku,
  • Pomáhá proti pórům na obličeji,
  • Prospěšná je pro vlasy - jsou zdravější a lesklejší,

Lepší než drahé kosmetické přípravky

Voda z rýže je vynikajícím pomocníkem v oblasti péče o vlasy a pleti. Po běžném umytí vlasů si vodou z rýže vlasy propláchněte. Rýžová voda obsahuje množství minerálů a živin, které vlasům dodají přirozené zdraví, lesk a pružnost. Stejně blahodárně působí voda z rýže i na pokožku, kterou zanechává jemnou a hladkou. Kromě toho je to nejúčinnější přírodní tonikum, pomáhá uvolňovat póry a pokožku přirozeně zjemňuje. Ti, kteří ji používají pravidelně se shodují, že je účinnější než drahé kosmetické přípravky z obchodu.

Rýžová voda na pleť a vlasy

Potřebujeme:

  • ½ šálku nevařené rýže
  • vodu

Postup:

Rýži nejprve propláchneme s 1 šálkem vody, abychom odstranili nečistoty. Potom rýži přendáme do misky a zalijeme vodou. Promícháme rukama, aby se voda kula (to pomůžeme vitaminem a minerálům, aby se rychleji uvolnili do vody) a necháme 10-15 minut odstát.

Vodu následně scedíme a zachytíme do samostatné nádoby. Můžeme okamžitě používat na opláchnutí vlasů nebo pokožky.