Koušete si nehty nebo někoho takového znáte? Toto kousání nehtů vypovídá o osobnosti člověka

4.8
(52)

Tomáš , 22. 09. 2019

Kousání nehtů patří mezi velmi rozšířené zlozvyky mezi lidmi. Pokud vidíme u člověka, že ho tento zlozvyk ovládá, předpokládáme většinou, že se jedná o vysokou míru stresu. Je to ale jen všeobecný předpoklad a takové předpoklady bývají často mylné. Jak to ve skutečnosti je?

Kousání nehtů

Na kousání nehtů má často velký vliv i stres, to je sice pravda, ale ve větší míře se jedná o osobnostní rys. 
Kousání nehtů je často brané jako společensky nepřijatelné a lidé ho velmi odsuzují. Mnoho lidí, kteří tímto zlozvykem trpí si totiž své nehty kousají i na veřejnosti a to bez toho, aniž by si to uvědomovali. 

Zdravotní riziko

Jsou případy, kdy kousání nehtů může být i skutečně velmi nebezpečný zlozvyk. Díky kousání nehtů a okolní kůžičky dochází k tvorbě otevřených ran, kterými se může do těla dostat mnoho nečistot a rozvinout se infekce. 

Odborná studie

Odborná vědecká studie potvrzuje, že tímto zlozvykem trpí až 30% populace. V silné většině se jedná dokonce o ženy. 
Tento zlozvyk je často výsledkem úzkosti a u žen tuto úzkost dokonce následně prohlubuje, protože ženám snižuje sebevědomí.

Zbavit se tohoto zlozvyku je ale velmi těžké. Vědci potvrzují, že dotyčným lidem kousání nehtů přináší uklidnění.

Kousání nehtů můžeme získat díky lidem ve svém okolí, kde podvědomě kousání nehtů okoukáme, ale můžeme tento zlozvyk i zdědit.

Specializovaný psychiatr vytvořil studii, která potvrzuje, že lidé, kteří trpí tímto zlozvykem se velmi snaží být perfektní. Lidé se ke kousání uchylují ve chvíli, kdy se cítí v úzkosti a frustrovaní díky svým nedostatkům.
Pokud tedy uvidíte člověka, který si kouše nehty, pravděpodobně to znamená, že řeší ve svém životě nějakou úzkost a problémy, které ho frustrují.
Je to projev určité paniky z určité situace, která kolem tohoto člověka vznikla.