Koronovirus: Ženy zatěžujete více než muže

0
(0)

Dalibor , 20. 03. 2020

Zdravotní situace kolem šíření koronaviru ve světě má dopady na každého - muže, ženy i děti.

 

Rozhodně se ale nedá říct, že by se z hlediska pohlaví rovnalo o vyváženou psychologickou a mnohdy i pracoven zátěž.

 

Ženy tvoří velkou část "běžných" zdravotnických a sociálních pracovníků v řadě zemí (téměř 70%) a jsou tak aktuálně v první linii "bojovníků" s nemocí Covid-19.

Hromadné uzavírání škol a Školek po světě se takové více dotkne žen, jelikož právě na nich leží veliká část péče o potomky, se kterými se navíc musí nyní ještě doma učit.


Celou situaci neulehčuje ani fakt, že se řada z nich navíc stará ještě o své starší rodiče. Dovětek, že ženy jsou mnohdy Hure Placené oproti mužům, celou situaci nezlepšuje.

Samotnou kapitolu pak tvoří i neplacení sociální pomocníci, přes 76% odpracovaných hodin v této sféře Mely ženy. V Asii a Pacifiku je to i přes 80%.

 

Vliv nemoci na muže a ženy


Čínský výzkum naznačuje, že Zatímco v poměru nákazy pohlaví jsou na tom muži a ženy vcelku vyrovnané, zdá se, že z hlediska úmrtnosti jsou na tom ženy mnohem lepené, uvádí World Economic Forum.

Kterého pacienti s koronavirem jsou nejvíc ohrožena?

Studie čínského Centra pro kontrolu nemocí mezi 44 600 lidmi ukázala, že Zatímco úmrtnost mužů byla v průběhu studie 2,8%, u žen to bylo jen 1,7%.

Podle odborníků pro to Může být celá řada důvodů, včetně biologických faktorů a takové životního stylu. Jako příklad odborníci uvádějí, že čínští muži kouří mnohem více než ženy, Což už samo o sobě ničí imunitní systém, který je pak vůči koronaviru měně odolný.