Koronovirus! Jak se před virem chránit Podle Světové zdravotnické organizace!

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2020

Prevence by se němého podceňovat, protože den ode dne vzrůstá a stále vzrůstá počet zemí, v nichž se koronavirus vyskytly.

Od neděle 1. března 2020 se mezi ně zařadila i Česká republika.

Světová zdravotnická organizace (WHO) připravila sérii řadu, jak předcházet nákaze koronavirem.

Pojďme se tedy podivné na základen pravidla, která je třeba dodržovat.

Dojemné video zachycuje poslední společné chvíle čínského páru. Údajně mele i koronavirus


Dodržujte hygienu


Velmi důležitým bodem prevence je časté a důkladné mytí rukou. Ruce byste si mele mýtného pod vodou alespoň 20 sekund a samozřejmě mýdlem. POKUD ho nemáte z nějakého důvodu k dispozici, Můžete použít dezinfekční prostředek, který obsahuje alespoň 60 procent alkoholu. Ruce byste si mele mýt před každým jídlem, a POkud máte rýmu nebo kašel, tak po každém kýchnutí.

Takové se snažte drzé si odstup od nemocných lidí. Podle zásad správné prevence byste Meli Mít odstup od nemocného člověka, který kašle a kýchá alespoň jeden metr. Nemocný člověk totiž při kýchání a kašli vypouští z úst nebo nosu malé kapičky, které MOHOU obsahovat virus, a Pokud nejste v dostatečné vzdálenosti, tak Můžete kapičky vdechnout. Jestliže tedy v sobě dotyčný bude mít obávaný koronavirus, Můžete ho dostat i vy.

Zkuste se takové vyvarovat toho, abyste se dotýkaly rizikových míst na vlastním těle. Vaše ruce se totiž dotýkej mnoha míst, kde se často vyskytuje mnoho Viru. POKUD se nějaký z nich na rukou uchytí a vy si sáhnete na oči, nos nebe ústa, umožníte tak viru Vstoupit i do vašeho těla.

 

Rovněž dodržujte důkladnou respirační hygienu.

 

Ústa i nos si nezakrývejte rukou, ale ohnutým loktem, a POkud použijete kapesníček, tak ho ihned po jednom použití zlikvidujte. Když tuto jednoduchou zásadu budete dodržovat, tak Můžete vaše blízké a lidi kolem vás ochránit před nachlazení, chřipky, ale takové koronovariem COVID-19.