Koronavirus v Čechách! Jak si vyrobit roušku? Čeho se obávat a co jsou mýty?

0
(0)

Dalibor , 16. 03. 2020

Koronavirus je strašákem pro celou planetu. Poslední týdny je tato choroba nejdiskutovanější témata ve všech zemích světa. Jaké jsou však mýty a pověry?

 

Jak si vyrobit doma roušku a je to dobrý nápad?

 

A co nás skutečně ochrání a co ne? Dozvíte se v článku!

Ačkoliv v České republice zatím není jediný potvrzeni případ nákazou koronaviru, celý národ už dávno propadl PANIC. Kdo byl v Posledních dnech nakoupit, nejspíš ví, o čem Mluvíme!

Češi začali hromadně skupovat trvanlivé potraviny a to na měsíce dopředu. Zásoby jako na válku si udělala většina domácností a tak v hypermarketech dnes neseženete rýži, mouku, či konzervy.

Stav paniky je podle odborníků Skuteč přitížení za vlasy a zatím nejsou důvodů k obavám. Stejný situace jako s potravinami i u Rousek, respirátory, či dezinfekce. Máme se Skuteč obávat? A jak se ochránit, POkud jste nestihli koupit POTŘEBNÉ pomůcky?

Rouška jsou tématem číslo jedna.

Aktuálně hysterie kolem vyprodaného zboží jak potravin, tak lékáren, je z velké části pouze vytvořena mediálním tlakem. Když se vrátíme do nedávné minulosti, lidstvo přežilo i další podobné viry, kolem kterých vznikala stejná panika, jak dnes ohledně koronaviry.

 

Připomeňme si ptačí chřipku, prasečí chřipku, sars a další, u kterých se lidé také dostávali do transu a konaly zcela iracionální.

 

Za poznámku určitě stojí i kauza zdražení máslo, kdy si devadesát procent Slovenská důchodkyň nakoupili zásoby, které jistě mají v mrazničce dodnes.

Zásobit svou domácnost na měsíce dopředu trvanlivým jídlem dopředu je aktuálně skutečně zbytečné. Jak je to s rouškami?

Co se týče Rousek, je dobré uvést informace na pravou míru. Lidé totiž mají pocit, že právě tato pomůcka je ochrání před koronaviry, Co není pravda. Rouška je dobrá už pro infikované pacienty, aby dále nešířily virus mezi ostatní.

Před chorobou vás ochrání pouze respirátor. Podle lékařů, je však větší ochrana pravidelná hygiena rukou, než nošení respirátoru. AK člověk nejde zrovna do nemocnice, kde je výskyt pacientů s nákazou, jakákoliv panika je aktuálně opravdu mimo mísu.

Češi jsou ale z viru natolik vyděšená, že se dokonce uchýlili k výrobě domácích roušek!

V Číně a Japonsku, kde je aktuálně největší počet nakažených, se stala domácí výroba roušek hitem sociálních sítí. Kutílci se předvádí, kdo vyrobí nejvíce účinnou a originální ochranu proti viru.

V reálu však podomácku vyrobené roušky z prostěradel, pet lahví, igelitových tašek a dalších podivných předmětů nemají podle odborníků žádný účinek!

Membrána prostěradla sice teoreticky kapičky s viry a bakteriemi zachytí, nikdo vám ale nezaručí stoprocentní účinnost.

 

Pokud jste se chystali zrovna zhodnotit doma staré lůžkoviny na výrobu domácích masek, možná je raději odvezte na charitu a myjte si ruce.

 

Vzhledem k nulovým případům u nás opravdu zatím není potřeba panikařit.

Rouška budou nutné pouze v případě, že by se virus skutečně masivně rozšířil, což zatím nenastalo.

Horší než koronavirus, je šířena panika.