Koronavirus se vrací: Čína začíná bojovat s druhou vlnou koronaviru

0
(0)

Dalibor , 25. 04. 2020

Zatímco hlavní představitelé české vlády debatují o tom, jak bude probíhat rozvolňování a možnost vycestování do zahraničí, tak o desetimilionovém městě Charbin v Číně se začíná opatrně hovořit jako o epicentru druhé vlny pandemie koronaviru.

Lidé a média po celém světě spekulují, co se tam nyní odehrává, protože čínská státní média podávají zmatečné informace.

Desetimilionový Charbin sousedí s Ruskem a podle čínských státních médií v Charbinu nákazu zákeřným koronavirem rozšířila studentka, která se vrátila z New Yorku. Podle dostupných informací by se mělo jednat o dvaadvacetiletou Chan Mou.

Dívka po přicestování do země prošla povinnou čtrnáctidenní karanténou a její testy koronavirus nepotvrdily. Přesto dívka měla nakazit sedmaosmdesáti­letého souseda, který nákazu šířil dál a podle úřadu se virus rozšířil minimálně mezi 78 lidí.

Čtyři městské části Charbinu jsou uzavřeny od konce února a ve středu mělo dojít ke kompletnímu uzavření města.

Informace jednotlivých světových médií se liší. New York Times tvrdí, že opatření v Chabrinu nejsou v žádném případě taková, jaká byla ve Wu-chanu.

Naopak Daily Mirror píše o kompletním uzavření města a povolení ke vjezdu vozidel pouze s charbinskou poznávací značkou.

„Všechny potvrzené případy, podezřelé případy, úzké kontakty asymptomatických pacientů a další blízké kontakty by měly být v karanténě a projít testy,“ nechalo se slyšet podle státních médií vedení Charbinu.

„Je to tady zase. Tentokrát v nákupním centru Maples International,“ napsala k videu, na kterém kolabují lidé, aktivistka za lidská práva Jennifer Zeng, která ho zveřejnila na Twitteru.

👍 Tento návod je užitečný