Koronavirus: Jak si SPRAVNĚ mýt ruce, nejdůležitější prevence! Technika ve VIDEO!

0
(0)

Dalibor , 19. 03. 2020

Nejdůležitější prevence virovou nákazou je důkladní mytí rukou podle zdravotníci , ale se naše ruce vysušují. Mohou nás pálit, kůže se může pnout a následně i popraskat a loupat se. Odborníci radí, jak si mýt ruce tak, aby k nepříjemnému vysušení nedošlo.

Jak si spravně mýt ruce

Kvůli rozšíření koronovirusu lidé se konečně učí, jak si mýtného ruce tak, aby to opravdu dávalo smysl. Doporučení od zdravotníků zní:

  • teplá voda,
  • (antibakteriální) mýdlo 
  • minimálně třicet sekund.

Během půl minuty bychom mele vystřídat hned Několik způsobů, abychom si ruce umyli důkladně a nevynechali žádné místo.

Ale  po opakované mytí ruce se mohou vysušít.

 

Otázka na odborníka zní: Smím si ruce hnedka po umytí namazat krémem, nebe tým znovu naneseme na své ruce bakterie, viry a nečistoty?

 

Otázce se pro britský Guardian věnovala lékařka Lindsay Broadbentová: "Není třeba se obávat natřít si po mytí ruce krémem. Jen je dobré si je před aplikací krému Dostatečně vysušit. "

Zároveň dodává, že ideálně, bychom si mele každý nosit vlastní krém a neděli se s druhými. Jednoduše si totiž nemůžeme být jistí, že ten, komu krém půjčí, si ruce umyl pořádně.

"Koronavirus by v krému na ruce příliš dlouho nepřežil, ale určité bakterie a plísně by mohly. Takové doporučuji vymáčknout si krém na hřbet ruky a až pak ho roztírat. Z preventivních důvodů je lepší se hrdla krému vůbec nedotýká, " radí Broadbentová.

 

Hydratace rukou po jejich  mytí je velmi důležitá.

 

Ruce jsou totiž při popraskání a zeslabení kůže náchylnější k infekci než ruce zdravé,  tak nejde jen o estetickou otázku.

Odborníci dodávají, že kůže je první z bariér, se kterou se virus nebo bakterie šechny. Je na vás, jak důkladně se budete o ruce starat, aby přes ně nic neproniklo.

Na důkladné mytí rukou také vám pomůže tyto obrázky.