Konečně už nemusím chodit ke gynekologovi každou chvíli. Rada od mé kamarádky mě zbavila nepříjemností, které trápí mnoho žen!

0
(0)

Dalibor , 21. 01. 2020

Dříve či později se každá žena ocitne při gynekologovi s problémem, o kterém jí je trapné mluvit. Zarudnutí, svědění, otok sliznice, bolesti břicha nebo zapáchající výtok.

Vaginitida

Zánět pochvy vyvolaný patogenními bakteriemi a mikroby. Podle statistik postihuje přibližně jednu třetinu žen v plodném věku.

Aby se porozumělo příčinám vaginitidy, je důležité vědět, že vagína je domovem pro mnoho různých mikroorganismů (prospěšné i patogenní). Jejich vyvážení závisí na věku, životního stylu a funkce vaječníků ženy.

Tyto faktory ovlivňují obsah glykogenu na vaginální stěně, který se přeměňuje na kyselinu mléčnou při dostatečně vysoké koncentraci (pH 4-4,5) a zabraňuje šíření škodlivých bakterií. Zásadité podmínky v pochvě mohou způsobovat gynekologické onemocnění.

Jak léčit vaginitida?

Užívání antibiotik dokáže tento problém ještě zhoršit, čímž dojde k šíření houbovité infekce. Kromě toho mohou vyvolat alergické reakce a nadměrné vysušování pochvy.

Existují však přírodní prostředky pro normalizaci mikroflóry, které eliminují nežádoucí projevy zánětu pochvy. Důležité: před zahájením jakékoli léčby se ujistěte, jaký patogen vyvolal toto onemocnění (bakteriální nebo houbovitý).

Odvar z heřmánku už od starověku pomáhal udržovat ženské zdraví. 2 PL sušených květů heřmánku zalijte 1 litrem vody, přiveďte k varu a nechte louhovat 5-10 minut. Dělejte si oplachování a výplachy v závislosti na závažnosti onemocnění. Po normalizaci mikroflóry ho již není třeba dále používat.

Mléčné výrobky

Na prevenci před vaginálními infekcemi jezte dostatek kyselomléčných výrobků, používejte prádlo z přírodních materiálů a na intimní hygienu využívejte přípravky obsahující kyselinu mléčnou.

Také je důležité, aby se váš partner před pohlavním stykem opláchl. Tím se minimalizuje proniknutí cizích bakterií do pochvy.